Změna nového tlačítka Start ve Windows 8.1

Řada zákazníků systému Windows 8 si poměrně hlasitě stěžovala na náhlé zmizení tlačítka Start a nabídky. Verze 8.1 operačního systému přináší zpět „funkčnost“ – takříkajíc. Neexistuje žádná staromódní nabídka, ale je zde užitečná kontextová nabídka. Tlačítko také nelze nijak přizpůsobit, takže bylo jen otázkou času, kdy vývojáři tuto chybějící možnost začnou opravovat.

Jako jeden z prvních se objevil „Windows 8″.1 Start Button Changer“ – název v podstatě naznačuje, co zde dostanete. Nové tlačítko ve verzi 8.1 operačního systému.

Program má minimální velikost – je to pouhých 500 KB ke stažení, i když poněkud komprimovaný soubor, s nímž se musíte nejprve vypořádat kliknutím na tlačítko „rozbalit“ v Průzkumníku Windows 8.1.

Spuštění aplikace

Aplikace se neinstaluje na plochu ani do systémové lišty (i když to můžete změnit, pokud si to přejete), takže ji spustíte přímo z rozbalené složky. Možná (téměř jistě) se zobrazí zpráva systému Windows s upozorněním na „neznámý“ program. Stačí kliknout na „Více informací“ a pak na „Spustit“ – slibuji, že je to bezpečné.

Aplikace se otevře přesně tak, jako druhé tlačítko Start na hlavním panelu, i když se nezobrazuje na stejném místě a po najetí na něj se ukáže rozdíl.

Klikněte na ikonu a zobrazí se malé okno s možnostmi, které máte nyní k dispozici. Ve výchozím nastavení aplikace zobrazuje tlačítko Windows 8.1, jak je dodáván s operačním systémem – to znamená bílé logo Windows, které se po najetí kurzorem myši změní na zelené a po stisknutí se jeho okraj změní na šedý.

Dále zde najdete tlačítko „upravit“ a tlačítko „obnovit“. Pokud chcete změnit vzhled tlačítka Start systému Windows 8.1 – a předpokládám, že ano, protože to čtete – klikněte na tlačítko „Upravit“. Nebojte se, kontextová nabídka bude fungovat i přes změnu vzhledu tlačítek.

Nyní přichází část, kdy vás čeká práce. Aplikace vám neposkytuje nabídku možností, ale spoléhá na to, že tuto část procesu zvládnete sami. Po kliknutí na tlačítko „upravit“ se otevře okno průzkumníka, ve kterém můžete vyhledat obrázek, který chcete použít.

Po výběru na něj klikněte a stiskněte tlačítko „otevřít“. Neexistuje žádný „apply“ nebo „ok“ – jakmile vyberete obrázek, stane se novým tlačítkem Start a možnosti „hover“ a „press“ se vyplní stejným postupem, jaký se používá ve výchozím nastavení. Pokud vás výsledky nezajímají, stačí kliknout na tlačítko „obnovit“, čímž se vrátíte k výchozímu nastavení a možná to zkusíte znovu.

Návrat tlačítka Start do systému Windows 8.1 je poněkud neúplný pokus společnosti Microsoft zmírnit některé stížnosti, které kolují online. Pokud jste spokojeni s verzí, kterou společnost implementovala, můžete si ji pomocí této aplikace přizpůsobit podle vlastního vkusu. Vývojáři třetích stran také zveřejnili metody pro navrácení nabídky, které také mění vzhled tlačítka, ale neumožňují uživateli vybrat obrázek. Pokud jde o bezplatnou aplikaci pro systém Windows 8.1 měnič tlačítek Start je pro většinu klientů více než dostačující.

Je tento článek užitečný ? Ano NePodobné články

  • Proč je VirtualBox tak pomalý Ubuntu ?
  • Jak bezdrátově připojit ovladač PS3 k systému Android ?
  • Kde se ve Windows 10 nachází tlačítko Centrum akcí ?

Program má minimální nároky – je to pouhých 500 kb ke stažení, i když trochu komprimovaný soubor, s nímž se musíte nejprve vypořádat kliknutím na tlačítko „rozbalit“ v Průzkumníku Windows 8.1.

Spuštění aplikace

Aplikace se neinstaluje na plochu ani do systémové lišty (i když to můžete změnit, pokud si to přejete), takže ji spustíte přímo z rozbalené složky. Můžete (téměř jistě) obdržet zprávu systému Windows s upozorněním na „neznámý“ program. Stačí kliknout na „Více informací“ a pak na „Spustit“ – slibuji, že je to bezpečné.

Aplikace se otevře přesně tak, jako druhé tlačítko Start na hlavním panelu, i když se nezobrazuje na stejném místě, a při najetí kurzorem je rozdíl patrný.

Klikněte na ikonu a zobrazí se malé okno s možnostmi, které máte nyní k dispozici. Ve výchozím nastavení aplikace zobrazuje tlačítko systému Windows 8.1 jako součást operačního systému – to znamená bílé logo Windows, které se při najetí ukazatele myši změní na zelené a po jeho stisknutí na šedé.

Dále zde najdete tlačítko „upravit“ a tlačítko „obnovit“. Pokud chcete změnit vzhled tlačítka Start systému Windows 8.1 – a předpokládám, že to děláte, protože to čtete – klikněte na tlačítko „Upravit“. Nebojte se, kontextová nabídka bude fungovat i přes změnu vzhledu tlačítek.

Nyní přichází část, kdy musíte udělat nějakou práci. Aplikace vám neposkytuje nabídku možností, ale spoléhá na to, že tuto část procesu zvládnete sami. Po kliknutí na tlačítko „upravit“ se otevře okno průzkumníka, ve kterém můžete vyhledat obrázek, který chcete použít.

Po výběru na něj klikněte a stiskněte tlačítko „otevřít“. Neexistuje žádné „apply“ nebo „ok“ – jakmile si vyberete obrázek, stane se vaším novým tlačítkem Start a možnosti „hover“ a „press“ se vyplní stejným postupem, jaký se používá ve výchozím nastavení. Pokud vás výsledky nezajímají, stačí kliknout na tlačítko „obnovit“, čímž se vrátíte k výchozímu nastavení a možná to zkusíte znovu.

Návrat tlačítka Start do systému Windows 8.1 je poněkud neúplný pokus společnosti Microsoft zmírnit některé stížnosti, které kolují online. Pokud jste spokojeni s verzí implementovanou společností, můžete si ji pomocí této aplikace přizpůsobit podle vlastního vkusu. Alternativně vývojáři třetích stran také vydali metody pro navrácení nabídky, které také mění vzhled tlačítka, ale neumožňují uživateli vybrat obrázek. Pokud jde o bezplatnou aplikaci, systém Windows 8.1 měnič tlačítek Start je pro většinu klientů více než dostačující.

Je tento článek užitečný ? Ano NePodobné položky

  • Proč je VirtualBox tak pomalý Ubuntu ?
  • Jak bezdrátově připojit ovladač PS3 k systému Android ?
  • Kde se ve Windows 10 nachází tlačítko Centrum akcí ?