Zjistěte, které aplikace ovlivňují výdrž baterie Macu

Hledáte jednoduchý způsob, jak prodloužit výdrž baterie Macu, když není k dispozici elektrická zásuvka? ? V takovém případě bude bezplatná aplikace s otevřeným zdrojovým kódem, jako je gfxCardStatus, jistě užitečná. Tato aplikace je pro uživatele MacBooku Pro nezbytná, protože umožňuje přesně zjistit, které aplikace ovlivňují výdrž baterie používáním energeticky náročné grafiky.

gfxCardStatus se používá velmi snadno, protože v podstatě vypisuje energeticky náročné aplikace na panelu nabídek. Kromě toho umožňuje také sledovat grafickou kartu a ručně měnit režimy pro zvýšení výdrže baterie.

Zde je návod, jak zjistit, které aplikace ovlivňují výdrž baterie.

1. Stáhněte si gfxCardStatus z této webové stránky; je kompatibilní s OS X 10.7 a více. Po rozbalení souboru přetáhněte gfxCardStatus.aplikace ve složce Aplikace.

2. Po spuštění aplikace se na panelu nabídek objeví nová položka. Kliknutím na ikonu zobrazíte informace o grafické kartě a aplikacích, které ovlivňují výdrž baterie (uvedené v části Závislosti).

Přestože aplikace nelze zavřít z této nabídky, můžete je zavřít přímo. Jak vidíte, jedná se o velmi jednoduchý způsob, jak prodloužit výdrž baterie – stačí zavřít aplikace, které spotřebovávají nejvíce energie.

3. Grafický režim můžete změnit také v nabídce gfxCardStatus výběrem: integrovaný, diskrétní nebo dynamický. Dynamické přepínání je ideální pro prodloužení životnosti baterie.

Poznámka1: Některé aplikace nemusí umožnit přepnutí grafického režimu na pouze integrovaný režim, který je nejšetrnější k baterii. Více informací naleznete na webových stránkách gfxCardStatus.

gfxCardStatus vám snadno a rychle ukáže, které aplikace ovlivňují výdrž baterie, a vy je můžete zavřít a věnovat více času používání Macu a věcem, které chcete dělat. Máte nějaké další metody, jak zjistit, jak je ovlivněna výdrž baterie? ? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Foto: polaroidmememories a Surat Lozowick

Je tento článek užitečný ? Ano Ne