Zjistěte, co vám zabírá místo v úložišti iCloud

Když společnost Apple v roce 2011 poprvé představila iCloud, oznámila, že každý, kdo má Apple ID, získá 5 GB cloudového úložiště. Přestože se soubory (zejména aplikace) postupem času zvětšují, původní 5GB úložiště přidělené společností Apple je stále k dispozici. Vyčerpání prostoru je něco, co nikdy nechcete, aby se stalo. Abyste se tomu vyhnuli, je nutné vědět, co zabírá místo v úložišti iCloud, abyste je mohli uvolnit.

Přehled úložiště iCloud

Na iPhonu nebo iPadu je velmi snadné zjistit, kolik úložného prostoru je celkově využito.

1. Otevřete nabídku Nastavení a v horní části obrazovky stiskněte tlačítko [Vaše jméno].

2. Stiskněte tlačítko „iCloud -> Spravovat úložiště. Zobrazí se seznam toho, co zabírá místo v úložišti. Pravděpodobně se bude jednat o fotografie, žádosti, dokumenty atd.

Stejně snadno lze zjistit, kolik úložného prostoru je v Macu využito.

1. Klikněte na logo Apple v levém horním rohu obrazovky a vyberte možnost „Předvolby systému“.

2. Přejděte na Apple ID v pravém horním rohu nabídky Předvolby systému a klikněte na iCloud v postranním panelu.

V dolní části obrazovky se zobrazí tabulka úložišť. Chcete-li si vše prohlédnout, klikněte na „Spravovat“. Mac vám během chvilky ukáže vše, co zabírá místo na iCloudu.

V počítači se systémem Windows je postup také velmi jednoduchý.

1. Otevřete iCloud pro Windows a klikněte na „Úložiště“. Sloupcový graf zobrazuje celkové využití úložiště a to, co zabírá nejvíce místa.

2. Chcete-li se podívat na další podrobnosti, klikněte na „Úložiště“ a zobrazte si podrobnější rozpis všeho, co vám ubírá dostupné místo v úložišti.

V neposlední řadě je to iCloud.com, další rychlý a snadný způsob, jak zjistit, jak je vaše úložiště iCloud využíváno.

Stačí přejít na iCloud.com, pak na „Nastavení účtu“ a podívejte se do sekce úložiště. Web vám neposkytne tak podrobný rozpis, jaký najdete pomocí přímějších metod, ale v nouzi se hodí.

Uspořádání podle velikosti souboru

Další rychlý způsob, jak zjistit, co zabírá místo na iCloud Drive, je vzít zařízení se systémem iOS. Aplikace Soubory vám bohužel na hlavní obrazovce neřekne mnoho o tom, co je uloženo v jednotlivých složkách.

V tomto případě musíte přejít do každé složky a stisknout ikonu se třemi tečkami obklopenými kolečkem v pravém horním rohu každé obrazovky. Pokud tak učiníte, zařízení iOS nabídne možnost třídit soubory podle velikosti. Nepochybně bude zdlouhavé procházet jednotlivé složky a organizovat je podle velikosti souborů, ale funguje to, pokud potřebujete vědět, co zabírá místo.

Používání Finderu v počítači Mac

Systém iOS sice nabízí určitou možnost zobrazení velikosti složek na iCloud Drive, ale na Macu je to mnohem jednodušší. Každý uživatel Macu a iCloudu už má iCloud Drive nainstalovaný a připravený. I když nemusíte synchronizovat všechny soubory a složky v počítači, můžete procházet a zjišťovat, co zabírá místo.

1. Začněte otevřením libovolného okna Finderu a vyhledáním položky „iCloud Drive“ v levém postranním panelu.

2. Pro optimální uspořádání přepněte na zobrazení seznamu tak, že přejdete na „Zobrazit“, vytáhnete rozevírací seznam a vyberete „jako seznam“.

3. To je složité, protože Mac ve výchozím nastavení nezobrazuje velikosti souborů ve složkách. Naštěstí se to dá rychle napravit, když se vrátíte do „Zobrazení“ a kliknete na „Zobrazit možnosti zobrazení“.

4. Když se toto okno zobrazí, podívejte se do spodní části nového okna a zkontrolujte, zda je vybrána možnost „Vypočítat všechny velikosti“. Jakmile ji vyberete, zobrazí se velikosti souborů pro všechny složky služby iCloud Drive.

Nyní můžete procházet a zobrazovat všechny velikosti souborů, včetně jednotlivých složek a dokumentů nebo souborů, které nejsou umístěny ve složkách.

Wrap

I když vám všechny tyto informace pomohou zjistit, co zabírá místo v úložišti iCloud, možná budete chtít zvážit další prostor. Pokud jste aktivním uživatelem služby Apple Music, možná byste měli zvážit balíček Apple One Bundle.

Image credit: Podnikatel pracuje na mraku by DepositPhotos

Je tento článek užitečný? ? Ano Ne