Vytvoření paměti USB MultiBoot systému Linux pomocí nástroje YUMI

Při vytváření linuxového USB flash disku online obvykle instalujete pouze jednu distribuci na jeden USB flash disk. A pokud chcete nainstalovat několik distribucí na stejný USB disk ?

YUMI, což je zkratka pro „Your Universal Multiboot Installer“, je chytrý USB multibootovací program pro systém Windows, který umožňuje nainstalovat více distribucí na jeden USB disk. Po spuštění si budete moci vybrat distribuci, do které chcete zavést systém. YUMI je poskytován systémem PenDriveLinux a funkčně se podobá univerzálnímu instalátoru USB, který jsme si představili dříve.

Chcete-li začít, jednoduše si stáhněte exe soubor ze serveru PendriveLinux. Není nutná žádná instalace. Po dokončení stahování stačí na soubor dvakrát kliknout .exe spustit.

Připojte disk USB a v prvním poli vyberte písmeno jednotky. Pak vyberte distribuci, kterou chcete nainstalovat, a přidejte cestu k souboru ISO. Pokud soubor ISO nemáte, můžete zaškrtnout políčko „Stáhnout ISO“ a do prohlížeče se načte odkaz ke stažení. Nakonec klikněte na tlačítko „Vytvořit“.

Zkontrolujte instalaci, a pokud je vše v pořádku, pokračujte kliknutím na „Ano“.

Po dokončení instalace klikněte na tlačítko „Další“. Budete vyzváni k přidání další distribuce na disk USB. Klikněte na „Ano“.

Opakujte stejný postup jako výše, ale tentokrát vyberte jinou distribuci.

Postup opakujte, dokud nepřidáte všechny distribuce, které chcete na USB flash disk spustit. Pro tento návod jsem přidal tři distribuce: Comodo Rescue, Damn Small Linux a antivirový skener AVG.

Spusťte počítač pomocí. Nyní si budete moci vybrat distribuci, ve které chcete spustit systém.

Odinstalování distribuce

Pokud chcete odstranit nainstalovanou distribuci, abyste uvolnili místo pro instalaci jiné distribuce, můžete to provést také pomocí nástroje YUMI. Stačí zaškrtnout políčko „zobrazit nebo odebrat nainstalovanou distribuci“ a načte se režim odinstalace, ve kterém můžete zobrazit nainstalovanou distribuci a odebrat nepotřebnou.Podobné články

  • Jak zkontrolovat, zda systém Windows 10 funguje správně ?
  • Co jsou miniaplikace systému Windows 7 ?
  • Co se stane, když vypnete počítač během aktualizace systému Windows 10? ?

V režimu odinstalace můžete zjistit, kterou distribuci jste nainstalovali. Chcete-li ji odstranit, jednoduše ji vyberte a klikněte na tlačítko „Odstranit“.

Závěr

Pokud máte pouze jeden USB disk nebo chcete na jeden USB disk konsolidovat několik distribucí, pak je YUMI užitečným nástrojem pro vytvoření živého multibootovacího linuxového USB disku. Na jedinou paměť USB můžete nainstalovat několik praktických distribucí, například Puppy Linux, virový skener a nástroj pro obnovení systému, a mít je tak neustále po ruce. Jednoho dne budou jistě užitečné.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne

Chcete-li začít, jednoduše si stáhněte exe soubor ze stránek PendriveLinux. Instalace není nutná. Po dokončení stahování stačí na soubor dvakrát kliknout .exe spustit.

Připojte disk USB a v prvním poli vyberte písmeno jednotky. Pak vyberte distribuci, kterou chcete nainstalovat, a přidejte cestu k souboru ISO. Pokud soubor ISO nemáte, můžete zaškrtnout políčko „Stáhnout ISO“ a do prohlížeče se načte odkaz ke stažení. Nakonec klikněte na možnost „Vytvořit.

Zkontrolujte instalaci, a pokud je vše v pořádku, pokračujte kliknutím na „Ano“.

Po dokončení instalace klikněte na tlačítko „Další“. Budete vyzváni k přidání další distribuce na disk USB. Klikněte na „Ano.

Opakujte stejný postup jako výše, ale tentokrát vyberte jinou distribuci.

Postup opakujte, dokud nepřidáte všechny distribuce, které chcete na USB flash disk spustit. Pro tento návod jsem přidal tři distribuce: Comodo Rescue, Damn Small Linux a antivirový skener AVG.

Spusťte počítač pomocí paměťového zařízení USB. Nyní si můžete vybrat distribuci, do které chcete spustit systém.

Odinstalování distribuce

Pokud chcete odstranit nainstalovanou distribuci, abyste uvolnili místo pro instalaci jiné distribuce, můžete to provést také pomocí nástroje YUMI. Stačí zaškrtnout políčko „zobrazit nebo odebrat nainstalovanou distribuci“ a načte se režim odinstalace, ve kterém můžete zobrazit nainstalovanou distribuci a odebrat nepotřebnou.Podobné položky

  • Jak zkontrolovat, zda systém Windows 10 funguje správně ?
  • Jaké jsou miniaplikace systému Windows 7 ?
  • Co se stane, když vypnete počítač během aktualizace systému Windows 10 ?

V režimu odinstalace můžete zjistit, kterou distribuci jste nainstalovali. Chcete-li ji odstranit, jednoduše ji vyberte a klikněte na tlačítko „Odebrat“.

Závěr

Pokud máte pouze jeden USB disk nebo chcete na jeden USB disk konsolidovat několik distribucí, pak je YUMI užitečným nástrojem pro vytvoření živého multibootovacího linuxového USB disku. Na jedinou paměť USB můžete nainstalovat několik praktických distribucí, například Puppy Linux, antivirový skener a nástroj pro obnovení systému, a mít je tak stále po ruce. Jednoho dne budou jistě užitečné.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne