Výběr cyklu spánku počítače Mac pomocí příkazů terminálu

Udržování osobního spánkového cyklu může být obtížné. K usínání používáme prášky na spaní, mantry, rituály, cvičení a další metody. Všechny tyto věci jsou pro lidi jen malými hacky – malými způsoby, jak manipulovat s naším kódem, aby provedl příkaz.

Totéž lze provést v počítači Mac prostřednictvím aplikace Terminál. Největší rozdíl je v tom, že váš Mac nebude rozptylován věcmi, jako je počítač, protože je to počítač a technologie, které používáme my lidé, na něj vůbec nepůsobí. Tento tip je skvělým způsobem, jak regulovat spánkový cyklus počítače. To je užitečný tip vždy, když se od zařízení na delší dobu vzdálíte, ale potřebujete, aby bylo v určitou denní dobu funkční. Možná na počítači provozujete místní server, ke kterému je třeba mít přístup ve vyhrazeném čase, nebo prostě jen nechcete, aby váš Mac celé dopoledne spal jen proto, že tam nejste. Ať už je důvod jakýkoli, tento tip pomůže vašemu počítači vstávat ráno brzy a chodit spát včas.

Nejprve je třeba otevřít terminál, protože právě v něm vytvoříte pohotovostní program pro svůj počítač. Terminál se nachází ve složce Utilities v Macu, takže ho najděte a otevřete.

Prvním příkazem bude nastavení pohotovostního režimu počítače Mac. Za tímto účelem zadejte do terminálu následující příkaz: pmset schedule sleep „MM/DD/YYYY HH:MM:SS

Ujistěte se, že jste nahradili datum dnem platným pro vytvářený cyklus s použitím plného formátování „Měsíc/Den/Rok“. Čas se určuje podle 24hodinových hodin, takže 00:00:00 je půlnoc. 12:00 je poledne, 10:00 je 10:00 atd.

Když už Mac ví, kdy má skončit, je čas ho probudit. Opět budete pracovat v terminálu a diktovat čas. Chcete-li nastavit budík Macu, použijte tento příkaz: pmset schedule wake „MM/DD/YYYY HH:MM:SS

Tento příkaz zajistí, že váš Mac bude v provozu, až se rozhodnete, že je to nutné. Počítače Mac nemají možnost nastavit budík, takže si můžete být jisti, že váš počítač bude vzhůru, když ho budete očekávat.

To je vše, co k tomu můžeme říct. Mac má nyní vyhrazený denní spánkový cyklus. Tyto příkazy můžete samozřejmě duplikovat a vytvořit tak plán pro delší nepřítomnost. Pokud chcete, aby se tento příkaz stal součástí každodenní rutiny vašeho Macu, můžete použít příkaz „opakovat“. Chcete-li počítač probouzet každý den ve stejný čas, zadejte v Terminálu tento příkaz:pmset repeat wake up MTWRFSU HH:MM:SS

Dny, kdy se to má stát, můžete vybrat jednoduše výběrem dat v příkazu „MTWRFSU“. Pokud chcete, aby se buzení provádělo pouze v pondělí, středu a pátek, použijte jednoduše část příkazu „MWF“.

Podobně můžete program sleep opakovat pomocí příkazu repeat. Chcete-li, aby si váš Mac zdříml každé úterý, čtvrtek a neděli ve stejnou dobu, zadejte následující příkaz: pmsand repeat sleep TRU HH:MM:SS

Nyní váš Mac nebude trávit pozdní noci tím, že se bude každou chvíli vztekat, a bude udržovat konzistentní spánkový cyklus podle vašeho diktátu.

Image credit: TempsPodobné články

  • Jak používat AirDrop na počítačích Ethernet a nepodporovaných počítačích Mac
  • Používá Apple pouze iOS ?
  • Jak nahrávat video s hudbou na iPhonu

Je tento článek užitečný ? Ano Ne