Potřebuji indexer Microsoft Windows Search ?

Je indexer Microsoft Windows Search nezbytný? ?

Pokud máte pomalý pevný disk a dobrý procesor, má větší smysl indexování vyhledávání zachovat, ale pokud ne, je lepší ho vypnout. To platí zejména pro ty, kteří mají SSD disky, protože mohou rychle číst vaše soubory. Pro zvědavce: indexování vyhledávání nijak nepoškozuje váš počítač.

Mohu vypnout indexer vyhledávání systému Windows ?

Službu Microsoft Search Indexer nelze odinstalovat, protože se nejedná o program, ale můžete ji zastavit v části Služby v Ovládacích panelech. Pokud si nemyslíte, že vám index pomáhá rychleji najít konkrétní soubory, můžete službu bez obav vypnout.

Co se stane, když zakážu indexování ?

pokud zakážete indexování, nebudete moci vyhledávání používat – z nabídky Start se odstraní vyhledávací pole. pokud vyhledávání nikdy nepoužíváte, můžete indexování zakázat. můžete ušetřit trochu paměti, ale neuvolníte žádné místo na pevném disku, které by stálo za to.

Ano, SSD disk se dokáže rychle spustit, ale hibernace vám umožní uložit všechny otevřené programy a dokumenty bez spotřeby energie. Disky SSD skutečně zlepšují hibernaci. Zakázat indexování nebo službu vyhledávání systému Windows: podle některých příruček byste měli zakázat indexování vyhledávání, což je funkce, která zrychluje vyhledávání.

Proč je vyhledávání souborů ve Windows tak pomalé ?

Vyhledávání v systému Windows používá rekurzi, která způsobuje, že se zásobník funkcí vrství vrstvu po vrstvě, a také otevírá mnoho souborů pro čtení obsahu, což znamená mnoho vstupů a výstupů na disk, což jej zpomaluje.

Je indexování dobré nebo špatné ?

Nevýhody používání indexů

Ale i indexy, které nabízejí vyšší výkon pro některé operace, mohou pro jiné operace znamenat vyšší režii. Ačkoli je provedení příkazu SELECT v clusterové tabulce rychlejší, příkazy INSERT, UPDATE a DELETE trvají déle, protože se aktualizují nejen data, ale také indexy.

Pokud službu Windows Search opravdu vůbec nepoužíváte, můžete indexování zcela zakázat vypnutím služby Windows Search. Tím se zastaví indexování všech souborů. Přístup k vyhledávání budete mít samozřejmě i nadále. Jen to bude trvat déle, protože bude muset pokaždé prohledat vaše soubory.

Jak opravit indexer vyhledávání systému Windows ?

Spuštění nástroje pro vyhledávání a řešení problémů s indexováním

 • Vyberte možnost Start a potom vyberte možnost Nastavení.
 • V nastavení systému Windows vyberte možnost Aktualizace a zabezpečení > Odstraňování potíží. V části Hledat a opravit další problémy vyberte možnost Hledat a indexovat.
 • Spusťte nástroj pro řešení problémů a vyberte problémy, které se vás týkají. Systém Windows se je pokusí detekovat a vyřešit.

  8 сент. 2020 .

  Jak indexování ovlivňuje vyhledávání ?

  Indexování je proces prohlížení souborů, e-mailů a dalšího obsahu v počítači a katalogizace jejich informací, například slov a metadat, která obsahují. Při vyhledávání v počítači po indexování se vyhledávač obrací na index výrazů, aby rychleji našel výsledky.

  Zpomaluje indexování souborů počítač ?

  Proces indexování

  Toto počáteční zpracování může mít jistě vliv na výkon počítače při jeho běhu. … Pokud pravidelně pracujete s mnoha soubory a upravujete je nebo do počítače přenášíte velké množství nových souborů, může indexování způsobit určité zpomalení.

  Mám zakázat indexování ve Windows 10 ?

  Obecně platí, že pokud nevyhledáváte často, je dobré indexování ve službě Windows Search vypnout nebo místo něj používat jiný program pro vyhledávání na ploše. Vypnutí indexování neznamená, že vyhledávání ve Windows nebude fungovat vůbec, znamená to pouze, že může být při vyhledávání pomalejší.Související články

  • Jak upgradovat systém Windows XP SP1 na SP3 ?
  • Jak získat přístup ke Vzdálené ploše v systému Windows XP ?
  • Otázka: Jak zálohovat počítač se systémem Windows 10? ?

  Je dobrý nápad zakázat funkci Superfetch? ?

  Většina uživatelů by měla nechat funkci Superfetch zapnutou, protože zlepšuje celkový výkon. Pokud si nejste jisti, zkuste ji vypnout. Pokud nezaznamenáte žádné zlepšení, znovu jej zapněte.

  Je hibernace škodlivá pro SSD ?

  Hibernace jednoduše zkomprimuje a uloží kopii obrazu paměti RAM na pevný disk. Po probuzení systému se pouze obnoví soubory v paměti RAM. Moderní disky SSD a pevné disky jsou navrženy tak, aby vydržely drobné opotřebení po mnoho let. Pokud nehibernujete 1000krát denně, můžete klidně hibernovat pořád.

  Měly by být disky SSD defragmentovány ?

  U SSD disků se však doporučuje disk nedefragmentovat, protože by mohlo dojít ke zbytečnému opotřebení, které by zkrátilo jeho životnost. Vzhledem k efektivitě, s jakou technologie SSD pracuje, však defragmentace za účelem zvýšení výkonu není skutečně nutná.

  Jak často mám vypínat SSD ?

  Záleží na tom, jak velká je I/O aktivita, 3 až 4 dny až jednou týdně pravděpodobně stačí pro hlavní disk operačního systému, Windows dělá hodně I/O věcí pod kapotou a Defender je na tom také dost špatně, osobně ho spouštím na 3 až 4 dny nebo po aktualizaci Windows.