Pomoc s aktualizací systému BIOS počítače

 • 4 Opatření a návrhy pro aktualizaci systému BIOS
 • 5 Kde lze získat aktualizaci systému BIOS ?
 • 6 Jak stáhnout aktualizaci systému BIOS bez funkčního počítače
 • 7 Kde najdu verzi systému BIOS pro svou základní desku ?
 • 8 Jak nainstalovat aktualizaci systému BIOS ?
  • 8.1 Zaváděcí disketa, disk nebo USB
  • 8.2 Aktualizace systému BIOS systémem Windows
 • 9 Jakmile je systém BIOS jednou aktualizován, lze jej aktualizovat znovu? ?
 • 10 Mohu se vrátit ke starší verzi systému BIOS? ?

  Co je to aktualizace systému BIOS ?

  Na rozdíl od starších počítačů (před rokem 1996) mají novější počítače flash BIOS, který umožňuje uživatelům aktualizovat čip BIOS nebo flashovat BIOS na základní desce pomocí softwarového programu. Aktualizace systému BIOS mohou opravit problémy s hardwarem, které nelze vyřešit pomocí ovladačů nebo aktualizace operačního systému. Aktualizaci systému BIOS můžete považovat za aktualizaci hardwaru, nikoli softwaru. Níže je obrázek flash systému BIOS na základní desce.

  Co opravuje aktualizace systému BIOS ?

  Aktualizace systému BIOS může vyřešit jeden z následujících problémů.Poznámka

  Následuje seznam typických změn provedených při aktualizaci systému BIOS. Zkontrolujte soubor readme na webových stránkách výrobce a zjistěte, co se aktualizuje. Pokud aktualizace není určena pro hardware, se kterým máte problémy, možná nebudete chtít flashovat BIOS.

  • Přidání možnosti přidat do počítače nový hardware.
  • Další možnosti nebo opravy na obrazovce nastavení systému BIOS.
  • Oprava problémů s nekompatibilitou hardwaru.
  • Aktualizace kapacity a hardwarových možností.
  • Chybějící informace nebo pokyny.
  • Aktualizace zaváděcího loga.
  • Starší počítače, které potřebují aktualizaci kvůli problému Y2K.

  Potřebuji aktualizaci systému BIOS ?

  Na rozdíl od aktualizace softwaru je aktualizace systému BIOS obtížnější, a pokud není provedena správně, může způsobit, že počítač nebo hardware přestane fungovat. Aktualizace systému BIOS by proto měla být provedena pouze v případě, že je v souboru readme nebo na webových stránkách výrobce uvedeno, že aktualizace systému BIOS váš problém vyřeší.

  Protože se všechny aktualizace systému BIOS liší, nemusí se níže uvedené pokyny vztahovat na vaši aktualizaci systému BIOS.

  Aktualizace systému BIOS, které lze stáhnout z internetu, umožňují vytvořit disketu, disketu, USB klíč nebo nainstalovat aktualizaci systému BIOS do systému Windows. Způsob jejich instalace závisí na výrobci.

  Disketa, disketa nebo USB

  V případě zaváděcí diskety, disku nebo jednotky USB flash vám stažený soubor umožní vytvořit disketu, disketu nebo použít jednotku USB flash. Po vytvoření se restartováním počítače s vloženou disketou, diskem nebo USB klíčem automaticky spustí aktualizace systému BIOS. Pokud se počítač nespustí ze spouštěcího média, bude možná nutné upravit nastavení spouštění.Poznámka

  Pokud provádíte aktualizaci systému BIOS, při které se spouští příkazový řádek, může být pro spuštění aktualizace nutné zadat do příkazového řádku příkaz „install“ nebo „update“.

  Aktualizace systému BIOS pomocí systému Windows

  Po stažení aktualizace systému Windows lze aktualizaci systému BIOS nainstalovat jako jakýkoli jiný program do počítače. Po dokončení aktualizace je nutné restartovat počítač, aby se dokončila aktualizace systému BIOS.

  Jakmile je systém BIOS jednou aktualizován, lze jej aktualizovat znovu? ?

  Ano. Pokud byla předchozí aktualizace systému BIOS provedena správně, lze jej aktualizovat zpět na novější verzi systému BIOS. Pokud jste například aktualizovali systém BIOS na verzi 1.1 a že verze 1.2 byla vydána později, můžete aktualizovat systém BIOS na verzi 1.2 po instalaci verze 1.1.

  Pokud se však aktualizace systému BIOS nezdaří a počítač nelze spustit, nebude možné systém BIOS aktualizovat.

  Mohu se vrátit ke starší verzi systému BIOS? ?

  Někteří výrobci počítačů a základních desek se mohou vrátit ke starší verzi systému BIOS. Záleží však na tom, kdo aktualizaci systému BIOS vyvinul. Obecně platí, že většinu aktualizačních programů nelze aktualizovat zpět na starší verzi.