Přiblížení (a oddálení) na Macu

Ostré displeje s vysokým rozlišením znamenají, že chceme mít možnost vidět vše ve velkých detailech. I přes působivou kvalitu moderních obrazovek však můžete mít s některými vizuálními efekty problém. Často budete chtít Mac přiblížit a oddálit, abyste si jej prohlédli zblízka.

V tomto článku vám proto ukážeme několik způsobů zvětšování a zmenšování na Macu. Probereme nativní možnosti a to, zda vám s tím mohou pomoci nástroje třetích stran.

 • 2 Shrnutí

  Použití nativních možností v systému macOS

  Není překvapením, že systém macOS obsahuje mnoho možností zvětšení. Systém je ve skutečnosti flexibilní a v závislosti na vašich potřebách si můžete přizpůsobit konfiguraci tak, aby vyhovovala vašim osobním požadavkům. Nejprve se podívejme na trackpad.

  Gesta na dotykovém panelu

  Trackpad Apple je samozřejmě navigační monstrum. Kombinace přejetí prstem a gest k vyvolání akcí nemá obdoby. K dispozici je také mnoho gest pro přiblížení.

  Nejjednodušší způsob, jak na Macu zvětšovat a zmenšovat obraz, je přiblížení a oddálení jako na iPhonu. To vám umožní intuitivní ovládání zoomu a funguje natolik dobře, že si většinu času ani nevšimnete, že tyto akce provádíte.

  Pokud to zkusíte a nebude to fungovat, možná budete muset přejít na obrazovku trackpadu v Předvolbách systému.

  V části „Posouvání a zvětšování“ můžete přepínat funkci zvětšování pomocí řady dalších gest. Další funkcí, která vám pomůže, je inteligentní zoom. Po přepnutí této funkce můžete rychlým dvojklikem zvětšit zobrazení na 100 %. Dalším dvojitým klepnutím se opět oddálíte.

  Funguje to u souborů PDF, obrázků, v prohlížeči a na mnoha dalších místech. Nebude to však fungovat všude, například v panelech předvoleb a jiných systémových obrazovkách.

  Možnosti zpřístupnění

  Mac má také mnoho možností přístupnosti, z nichž mnohé se zaměřují na zvětšování. To je samozřejmě pro ty, kteří mají omezený rozhled, i když to může být užitečné pro všechny uživatele.

  Chcete-li je najít, přejděte na panel Zpřístupnění v Předvolbách systému.

  První panel, který je zde přístupný, je Zoom. Na Macu máte k dispozici tři možnosti zvětšení a zmenšení, které se soustředí na klávesové zkratky.

  Funkci zoomu můžete přepínat například pomocí klávesových zkratek. Gesta můžete také kombinovat s modifikátorovými klávesami pro přiblížení a oddálení. Zajímavou funkcí je zde styl zvětšení: způsob, jak zobrazit zvětšenou položku v různých prezentacích.

  K dispozici je také hover text, který zvětšuje vše, přes co přejíždí ukazatel myši.

  Ať už patříte k uživatelům, kteří potřebují větší přístupnost, nebo chcete zachytit jemné detaily obrázku, Mac nabízí mnoho způsobů zvětšování a zmenšování. Dobrou zprávou je, že k tomu nepotřebujete nástroj třetí strany.

  Moderní displeje jsou ostré. Z tohoto důvodu chtějí někteří uživatelé vidět vše, co daná položka nabízí. V jiných případech to může být důležité pro práci nebo může existovat potřeba dostupnosti. Dobrou zprávou je, že na Macu existuje mnoho způsobů, jak zvětšovat a zmenšovat obraz pomocí nativních funkcí. Gesta trackpadu jsou fantastická, zatímco speciální možnosti přístupnosti nabízejí užitečné a rozšířené funkce.

  Pokud se musíte vzdát trackpadu na Macu, máme pro vás článek, který vám pomůže. Použijete některou z těchto metod zvětšování a zmenšování na Macu? ? Dejte nám vědět v komentářích níže!

  Je tento článek užitečný? ? Ano Ne