Převod nešikovných formátů souborů systému Windows do počítače Mac

WMV a WMA (a ještě záhadnější formáty souborů Windows) je někdy poměrně obtížné nativně převést do použitelných souborů na Macu. Některé typy souborů, především ze systému Windows, počítače Mac prostě neumějí používat. Pomocí kombinace aplikací a online nástrojů je pro tyto obtížné soubory určitá naděje a z velké části je můžete zpracovat zdarma.

V tomto článku se věnujeme tomu, jak pracovat s cizími formáty souborů, například s těmi z PC, které nemají ekvivalent pro Mac, a různým offline a online nástrojům, které mohou pomoci vytvořit soubory z jiných systémů použitelné v Macu.

Podivné soubory

Jednou z hlavních obav uživatelů PC, kteří přecházejí na Mac, je skutečnost, že ačkoli Mac používá nejběžnější formáty souborů, jako jsou MP3, DOC, JPG, PNG, WAV, PDF atd., není schopen zpracovat všechny z nich., některé soubory systému Windows dosud nenalezly měnu. na Macu.

Mezi tyto formáty patří především formáty Windows Media, jako je Windows Media Video (WMV) a Windows Media Audio (WMA). Problémy způsobují i další obalové formáty, jako je ASF, směšně nesprávně pojmenovaný „Advanced Systems Format“. S těmito formáty se setkáte ve starších přehrávačích médií a digitálních videozařízeních, a přestože ustupují z obliby, stále se objevují s deprimující pravidelností.

Dokud nezemřou přirozenou smrtí, musíme se vyzbrojit sadou nástrojů k jejich konverzi, a pokud možno neutratit při tom mnoho peněz.

Naštěstí existuje několik online nástrojů, které vám mohou pomoci, a my si o nich za chvíli povíme. Ale co profesionální nebo placené možnosti ?

Zásuvné moduly a nástroje Pro

Flip4Mac od společnosti Telestream nabízí jeden z nejplynulejších zážitků, protože se integruje se systémem Quicktime systému Mac a umožňuje nejen přehrávání, ale také konverzi náročných formátů souborů Windows. Bohužel, zatímco samotný přehrávač stojí pouze 5,95 USD, přehrávač Pro, který umožňuje konverzi a úpravy, stojí 29 USD. Pokud chcete nahrávat, převádět a kódovat HD videa, cena se prudce zvýší na 179 dolarů.

Bohužel jedinou další možností řešení integrovaného do operačního systému (alespoň donedávna) byl Perian, který je sice zdarma, ale již není podporován. Stále si můžete stáhnout nejnovější verzi, která umožňuje přístup k mnoha záhadným formátům systému Windows, ale jak se formáty mění, Perian je nebude následovat a už není tak dobrý, jako býval. Pokud Perian nemáte, stojí za to si ho koupit a nainstalovat, ale nezvládá žádné opravdu náročné formáty jako Flip4Mac.

Problém s integrovanými možnostmi správy souborů spočívá v tom, že je třeba je instalovat, aktualizovat a, jak jsme se přesvědčili u společnosti Perian, mohou být zrušeny, což nás může nechat na holičkách.

Zamzar

Online řešení jsou v mnoha ohledech lepší než možnosti, které vyžadují instalaci. Existuje mnoho možností, ale některé jsou pochybné a nabízejí vám více reklamy než služeb, ale některé jsou dobré solidní nástroje.

Zamzar, který zní jako kouzelné slovo z Arabských nocí, je dobrá online konverzní služba, která zřejmě pokrývá asi 1200 různých párů konverzí, videa, zvuku, hudby, elektronických knih, obrázků a souborů CAD. Nevýhodou je, že můžete převádět pouze soubory o velikosti 100 MB a méně, pokud za ně neplatíte několik dolarů měsíčně.

Použití nástroje Zamzar funguje takto: můžete zadat adresu URL souboru

  • Jak nahrávat obrazovku na Iphone Ios 11?
  • Jak vynutit iPad 2 na iOS 10 ?
  • Otázka: Co je Ios 8.4.1 ?

nebo stáhnout soubor z počítače. Poté vyberte formát, do kterého chcete převádět:

a zadejte svou e-mailovou adresu, na kterou chcete obdržet převedené soubory:

pak klikněte na „Převést“. Po kliknutí na tlačítko bude soubor převeden a bude vám zaslán e-mail s informací, že je soubor hotový a můžete si jej stáhnout.

Ačkoli je Zamzar komplexní, někteří lidé mají zkušenosti s tím, že pilníky jsou občas nepřevoditelné nebo prázdné, ale je to švýcarský armádní nůž; některé čepele budou tupější než jiné. Také si pěstují vaši e-mailovou adresu, takže potenciálně může dojít k úniku spamu.

Bezplatná konverze souborů

Další dobrou volbou je Free File Converter s vyšším souborovým limitem 300 MB.

Podobně jako u Zamzaru vyberete adresu URL nebo soubor, který chcete převést, zvolíte formát a kliknete na „Převést“. Na rozdíl od Zamzaru nezavírá vaši e-mailovou adresu. Místo toho se na stránce zobrazí odkaz ke stažení souboru.

Pokrývá řadu formátů souborů zahrnujících video, zvuk a text a jako bonus umí také extrahovat videa z populárních video služeb, jako je Dailymotion.

média.io

Ačkoli se zaměřuje výhradně na typy zvukových souborů, oblíbená jsou média.io, strohé rozhraní zaměřené na důležitější konverze souborů MP3, WAV, WMA a OGG.

Jednoduše nahrajte soubor, který chcete převést:

a vyberte výstupní formát:

Pokud je k dispozici, vyberte kvalitu výstupního souboru:

a stiskněte tlačítko „Převést“:

Jedná se o jeden z nejčistších a nejpohodlnějších konvertorů, který vždy poskytuje velmi věrné a přesné převody bez zjevných omezení velikosti souborů.

S jakými soubory máte v Macu potíže při správě ? A co je nejdůležitější, jaká jsou vaše oblíbená řešení ? Dejte nám vědět v komentářích níže.

Foto: Chad Routh

Je tento článek užitečný ? Ano Ne