Jak zobrazit procento baterie v iPhonu

Společnost Apple vždy důsledně dbala na to, jak zobrazuje aktuální stav nabití baterie iPhonu. Jak už víte, v pravém horním rohu systému iOS je všudypřítomná ikona baterie. Díky iOS 14 je však nyní k dispozici více způsobů, jak tyto informace zkontrolovat. Podívejme se, jak zobrazit procenta baterie na iPhonu místo jednoduché ikony.

Než se ponoříte hlouběji, několik užitečných tipů. V současné době existuje několik způsobů, jak zobrazit procento baterie na iPhonu: Ovládací centrum možnost přítomná pouze v systému iOS 14 (widget). Samozřejmě se můžete spolehnout také na Siri. Následující pokyny platí pro jakýkoli iPhone, pokud je na něm nainstalován systém iOS 14.0 nebo vyšší.

1. Zobrazení procent baterie pomocí Ovládacího centra

Začneme nejjednodušším způsobem zobrazení procent baterie na iPhonu, a to pomocí Ovládacího centra.

1. Přejděte z pravého horního rohu obrazovky iPhonu dolů. Zobrazí se mřížka ikon, tlačítek a ovládacích prvků.

2. Podívejte se do pravého horního rohu ovládacího centra. Hned vedle ikony baterie se zobrazuje zbývající procento baterie telefonu.

3. Chcete-li opustit ovládací centrum, přejeďte z libovolného místa na obrazovce smartphonu nahoru. Můžete také přejet prstem ze spodní části obrazovky, jako byste se chtěli vrátit na domovskou obrazovku.

Ovládací centrum ani nemusíte otevírat celé. Posuňte prst z pravého horního rohu obrazovky zařízení, ale tentokrát jej neotevírejte až do konce. Když se zobrazí Ovládací centrum, zobrazí se procento baterie iPhonu.

2. Použití widgetu baterie

Jak pravděpodobně víte, v systému iOS 14 došlo k velké změně vzhledu operačního systému. Pomocí widgetů můžete nyní získat podrobnější informace z konkrétních aplikací. A ano, je tu také nový widget baterie. Zde je návod, jak ji používat.

1. Vstup do režimu třepání na iPhonu. Stiskněte a podržte libovolné černé místo na domovské obrazovce. (Může to být jakákoli stránka na domovské obrazovce.)

2. Jakmile se ikony začnou přesouvat, v levém horním rohu se objeví ikona „+“. Stiskněte tuto ikonu a zobrazí se výběr widgetů.

3. Posouvejte se dolů, dokud se nezobrazí seznam dostupných widgetů. Stiskněte tlačítko „Baterie“ a otevře se další okno. Na výběr máte tři různé styly a velikosti, vyberte si a stiskněte tlačítko „Přidat widget“. Mějte na paměti, že menší widget baterie nezobrazuje procenta baterie, na rozdíl od ostatních dvou widgetů.

4. Nakonec můžete nově přidaný widget přemístit. Jakmile jste se vším spokojeni, stiskněte tlačítko Hotovo. To je ono!

3. Zeptejte se Siri

Nakonec existuje další způsob, jak zobrazit procenta baterie na iPhonu. Kdykoli se můžete zeptat Siri, což se hodí, pokud potřebujete rychle najít tyto informace.

Nezapomeňte, že Siri můžete zavolat podržením bočního tlačítka. (Na obrazovce by se měla objevit ikona Siri.).) A pokud jste funkci „Hey Siri“ povolili prostřednictvím „Nastavení -> Siri a vyhledávání“, můžete jednoduše říct „Hey Siri“ a pak se ptát na baterii telefonu.Podobné články

 • 7 nejlepších klávesnic třetích stran pro uživatele iPhonu a iPadu
 • Nejlepší aplikace Macworldu 2012
 • Sledujte své oblíbené kanály RSS pomocí aplikace Reader Notifier

Když už mluvíme o otázkách, které můžete Siri položit, tady je návod, jak je můžete formulovat:

 • Baterie
 • Procento baterie
 • Stav baterie
 • Jaké je procento baterie ?
 • Kolik baterie mi zbývá? ?

  Balení

  Toto jsou tři způsoby zobrazení procenta baterie na iPhonu. Dokud máme vaši pozornost, rádi bychom vám doporučili několik dalších zdrojů, které vám pomohou iPhone a iOS 14 co nejlépe využít.

  Zde se dozvíte, jak si uspořádat aplikace pro iPhone (s plným využitím nové „Knihovny aplikací“), a zde se dozvíte, co znamenají různé ikony 5G na iPhonu.

  Je tento článek užitečný ? Ano Ne