Jak získat přístup ke sdílené síťové složce v systému Linux ?

Klikněte na ikonu nabídky K. Vyberte Internet -> Konqueror. V otevřeném okně Konqueroru klikněte na odkaz Síťové složky nebo do adresního řádku napište remote:/ a stiskněte Enter . Klikněte na ikonu Sdílení Samba.

Jak získat přístup ke sdílené jednotce v systému Linux ?

Přístup ke sdílené složce ze systému Linux

V systému Linux existují dva velmi snadné způsoby přístupu ke sdíleným složkám. Nejjednodušší způsob (v prostředí Gnome) je stisknout (ALT+F2) pro zobrazení dialogového okna pro spuštění a zadat smb:// následované IP adresou a názvem složky.

Jak přistupovat ke sdíleným souborům v síti ?

Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu Počítač na ploše. V rozevíracím seznamu vyberte možnost Mapovat síťovou jednotku. Vyberte písmeno jednotky, které chcete použít pro přístup ke sdílené složce, a zadejte cestu UNC ke složce. Cesta UNC je pouze speciální formát pro odkaz na složku v jiném počítači.

Připojení síťové sdílené složky v systému Linux ?

Připojení sdílené složky NFS v systému Linux

Krok 1: Instalace balíčků nfs-common a portmap v distribucích Red Hat a Debian. Krok 2: Vytvoření přípojného bodu pro sdílené místo systému NFS. Krok 3: Přidejte následující řádek do /etc/fstab. Krok 4: Nyní můžete připojit sdílené místo nfs buď ručně (mount 192.168.

Jak zkontrolovat sdílení v síti ?

Pokud dvakrát kliknete nebo stisknete počítač v síti, zobrazí se informace o tom, co daný počítač sdílí se sítí. Chcete-li získat přístup k některému z jeho sdílených prostředků, dvakrát na něj klikněte nebo na něj dvakrát klikněte. Pokud počítač v síti nesdílí prostředky s vaším uživatelským účtem, zobrazí se výzva „Zabezpečení systému Windows“.

Mohu přistupovat k souborům systému Windows ze systému Linux ?

Vzhledem k povaze systému Linux můžete při spuštění poloviny systému Linux v duálním systému přistupovat k datům (souborům a složkám) na straně systému Windows, aniž byste museli restartovat systém Windows. Tyto soubory systému Windows můžete dokonce upravovat a ukládat v polovině systému Windows.

Jak získat přístup ke sdílené složce ve Windows 10 ze systému Linux ?

Pokud používáte právě tento systém, můžete pro přístup ke sdílené složce systému Windows postupovat podle následujících kroků:

 • Otevřít program Nautilus.
 • V nabídce Soubor vyberte možnost Připojit k serveru.
 • V rozevíracím seznamu Typ služby vyberte možnost Sdílení systému Windows.
 • Do pole Server zadejte název počítače.
 • Klikněte na Připojit.

  31krát. 2020 .

  Jak se připojit ke sdílené síti ?

  Nastavení sítě zahájíte podle následujících kroků:

 • Klikněte na tlačítko Start , potom na Ovládací panely.
 • V části Síť a Internet klikněte na možnost Zvolit domovskou skupinu a možnosti sdílení. ..
 • V okně Nastavení domovské skupiny klikněte na tlačítko Upravit pokročilá nastavení sdílení. ..
 • Povolení zjišťování sítě a sdílení souborů a tiskáren. ..
 • Klikněte na tlačítko Uložit změny.