Jak vytvořit obsah v aplikaci Microsoft Word

Microsoft Word umí vytvořit obsah, který lze okamžitě aktualizovat a zohlednit v něm doplňky a změny v dokumentu. Tento obsah slouží jako průvodce a navigační nástroj, který čtenářům umožňuje rychle najít potřebné informace. Nejjednodušší způsob, jak vytvořit a aktualizovat obsah, je použít styly. Tento průvodce vám ukáže, jak.

Pokyny v tomto článku platí pro aplikace Word pro Microsoft 365, Word Online, Word 2019, Word 2016, Word 2013, Word 2010, Word 2007, Word pro Microsoft 365 pro Mac, Word 2019 pro Mac a Word 2016 pro Mac.

Jak vložit obsah

Obsah v aplikaci Microsoft Word je založen na názvech dokumentů. Nadpisy formátované pomocí H1 se stanou hlavními tématy, zatímco pole formátovaná pomocí H2 se stanou dílčími tématy.

Možná pracujete s již napsaným dokumentem, do kterého je třeba přidat obsah, ale chcete zachovat písmo a formátování dokumentu. Pokud chcete automatické nadpisy upravit tak, aby odpovídaly tomu, co je již v dokumentu, naformátujte je pomocí stylů H1 nebo H2 podle potřeby.

Po dokončení tohoto postupu postupujte podle následujících kroků:

 • Umístěte kurzor na místo, kam chcete přidat obsah.

 • Přejít na stránku Odkazy karta.

 • Vyberte Obsah a vyberte jeden z automatických stylů.

  Pro aplikaci Word 2003 a starší vyberte Vložte > Odkaz > Tabulky a indexypak vyberte Obsah možnost.

 • Obsah se zobrazí na místě, které jste zvolili.

  Jak aktualizovat obsah

  Chcete-li aktualizovat obsah, když v dokumentu provedete změny, které mají vliv na obsah, vyberte libovolné místo v obsahu a zvolte možnost Aktualizace tabulky. Dále zvolte, zda chcete aktualizovat pouze čísla stránek, nebo celý obsah.

  Při použití automaticky vložených stylů záhlaví aktualizujte celou tabulku tak, aby odrážela veškeré změny textu nebo stránky v dokumentu.

  Jak používat a přizpůsobit obsah

  Automatický obsah obsahuje hypertextové odkazy pro rychlou navigaci v dokumentu. Chcete-li použít hypertextový odkaz, najeďte myší na příslušnou položku v tabulce Ovládání+kliknutí následovat odkaz. Tento nástroj je obzvláště užitečný pro dlouhé dokumenty.

  Obsah lze také přizpůsobit mnoha způsoby. Chcete-li upravit písmo a velikost, zvýrazněte text jako obvykle v dokumentu aplikace Word a přejděte do části Karta Domů vybrat písmo, velikost, barvu nebo jiný formát textu. Chcete-li získat přístup k rozšířeným možnostem přizpůsobení písma, vyberte možnost Další možnosti ikona.Podobné položky

  • Jak odstranit obrazovou výplň nebo pozadí v aplikaci Microsoft Word
  • Resetování klávesových zkratek a kláves aplikace Word
  • Bezplatné přizpůsobitelné šablony od společnosti Microsoft pro učitele

  Chcete-li navíc najít další možnosti přizpůsobení, klikněte pravým tlačítkem myši na tabulku a vyberte možnost Upravit pole. Přejděte dolů a vyberte TOCpak zvolte Obsah. Zde můžete zvolit, zda se mají zobrazovat čísla stránek, zarovnání čísel stránek, obecné formátování atd.