Jak v systému OS X zploštit soubor PDF a znemožnit jeho editaci

Aplikace PDF se hojně používají po celém světě. Soubory PDF jsou známé a preferované díky své schopnosti zachovat rozvržení a strukturu dokumentů na všech platformách. Některé společnosti a organizace používají soubory PDF také pro elektronické formuláře, které obsahují editovatelná pole umožňující vyplnit údaje. To může být velmi užitečná funkce, ale možná nevíte, co dělat, pokud jste vyplnili informace ve formuláři a chcete je převést do souboru PDF, který již nelze upravovat.

Znemožnění editace dat ve formuláři PDF se běžně označuje jako „zploštění“ formuláře PDF, což je termín, který možná znáte, pokud často pracujete s programem Photoshop. Zploštění se aplikuje na soubor, ve kterém chcete sloučit různé prvky do jednoho konečného produktu, retušovaného obrázku ve Photoshopu nebo v tomto případě vyplněného formuláře PDF. Aby to bylo jasnější: Interaktivní soubory PDF (do kterých můžete vyplňovat údaje) jednoduše obsahují další prvek, který vám umožní zadávat informace. Zploštěním PDF se položka vypne a veškerý zadaný obsah se stane statickým.

Pokud v systému OS X používáte aplikaci Preview pro soubory PDF, možná nenajdete jednoduchou možnost zploštění formuláře PDF. Pokud soubor PDF uložíte nebo duplikujete, zadaný text bude stále upravitelný.

Navzdory tomuto zdánlivému omezení má systém OS X funkci, která umožňuje správně zploštit PDF v náhledu. V systému OS X můžete použít globální volbu „Tisknout do PDF“, aby byl vstup statický. Postupujte přesně podle následujících kroků:

1. Otevřete soubor PDF v náhledu, který chcete upravit na statický. Pokud jste si nastavili jinou aplikaci pro otevírání souborů PDF, stačí na soubor kliknout pravým tlačítkem myši a z nabídky Otevřít vybrat možnost Náhled s.

2. V nabídce Soubor vyberte možnost „Exportovat do PDF“.

3. Uložte soubor kamkoli chcete.

Tato jednoduchá, ale užitečná funkce vám nyní umožní snadno zploštit formuláře PDF a vykreslit statická data, která obsahují. Na podporovaných počítačích Mac můžete také použít možnost „Tisk do PDF“.

Máte nějaké další užitečné tipy pro snadné zploštění formulářů PDF? ? Nezapomeňte nám to sdělit v komentářích níže.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne

Podobné články

  • Rychlá odpověď: Jak používat Confetti v systému Ios 10 ?
  • Jak dlouho trvá stažení systému Ios 10 ?
  • 5 nejlepších časovačů Pomodoro pro Mac, které vám pomohou udržet pozornost