Jak upgradovat systém Windows 7 na Windows 10

Systém Windows 7 sloužil jako operační systém pro mnoho uživatelů počítačů, ale protože společnost Microsoft již tuto verzi operačního systému nepodporuje. Ačkoli společnost Microsoft nabízí podnikům možnost zakoupit si prodlouženou podporu až do roku 2023, je levnější a jednodušší přejít z Windows 7 na Windows 10.

Od ledna 2020 již společnost Microsoft nepodporuje systém Windows 7. Doporučujeme provést upgrade na systém Windows 10, jak je popsáno níže, abyste mohli nadále dostávat aktualizace zabezpečení a technickou podporu.

Jak upgradovat systém Windows 7 na Windows 10

Pokud je váš počítač relativně nový, můžete pravděpodobně přejít na Windows 10 bez větších potíží. Pokud však byl váš počítač vyroben v době uvedení systému Windows 7 na trh, nemusí splňovat technické požadavky.

Společnost Microsoft zveřejnila minimální systémové požadavky na počítač pro spuštění systému Windows 10.

Splnění požadavků znamená pouze to, že systém Windows 10 bude na vašem systému fungovat, nikoli nutně fungovat.

Pokud stále máte produktový klíč systému Windows 7, 8 nebo 8.1, můžete zdarma přejít na systém Windows 10. Stačí si stáhnout autorizační nástroj Windows Media a můžete začít.

Stáhněte si nástroj Microsoft Windows Media Builder a vyberte možnost Spustit. K tomu musíte být přihlášeni jako správce.

Na stránce s licenčními podmínkami vyberte možnost Přijmout.

Vyberte možnost Aktualizovat tento počítač nyní a poté vyberte možnost Další.

Nástroj vás provede nastavením systému Windows 10.

Ke stažení jsou k dispozici všechny verze systému Windows 10 s výjimkou verze Enterprise. V závislosti na systému vyberte 32bitovou nebo 64bitovou verzi.

Před instalací zkontrolujte výběr softwaru a všechny soubory nebo programy, které chcete zachovat. Můžete si vybrat, zda chcete při aktualizaci přenášet osobní data a aplikace, pouze osobní soubory nebo nic.

Uložení a zavření otevřených aplikací a souborů, které můžete spustit. Až budete připraveni, vyberte možnost Instalovat.

Během instalace systému Windows 10 počítač nevypínejte; počítač se několikrát restartuje.Související články

  • 6 způsobů kontroly stavu pevného disku v systému Windows
  • Jak vyhledávat a spravovat složku Spuštění systému Windows pro všechny uživatele
  • Rozdíl mezi místními účty a účty Microsoft v systému Windows

Po dokončení instalace systému Windows 10 zadejte produktový klíč systému Windows 7, 8 nebo 8.1 na výzvu.

Koupit přímo systém Windows 10

Pokud nemáte produktový klíč systému Windows 7, 8 nebo 8.1, systém Windows 10 si vždy můžete koupit přímo od společnosti Microsoft. Základní verze systému Windows 10 stojí 139 USD, Windows 10 Pro začíná na 199,99 USD a Windows 10 Pro pro pracovní stanice stojí 309 USD. Většině uživatelů počítačů bude pro jejich zařízení stačit systém Windows 10 Basic nebo Pro.

Další způsoby upgradu ze systému Windows 7 na Windows 10

Pokud potřebujete upgradovat celý počítač, vězte, že všechny nové počítače Microsoft jsou standardně vybaveny operačním systémem Windows 10. Za 150 až 500 dolarů můžete získat zbrusu nový počítač se systémem Windows 10 bez dalších nákladů.