Jak povolit zvuk HDMI v systému Windows 10 ?

V části Hardware a zvuk > Správa zvukových zařízení > Zvuk je třeba vybrat kartu „Přehrávání“.

Poté klikněte levým tlačítkem myši na funkci „Digitální výstupní zařízení (HDMI)“.

Tím se zařízení stane výchozí volbou pro zvuk v systému Windows 10.

Nyní zkuste zařízení restartovat.

Jak povolit zvuk HDMI ?

Kliknutím na tlačítko OK zavřete okno Zvuk.

 • Povolení nastavení zvuku pro televizor povolením zvuku HDMI a úpravou nastavení systému Windows.
 • Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu hlasitosti vedle času v pravém dolním rohu.
 • Klikněte na položku Zařízení pro přehrávání, otevře se okno Zvuk.
 • Na kartě Přehrávání klikněte na položku Digitální výstupní zařízení (HDMI), pokud je uvedena v seznamu.

Proč z mého HDMI nevychází zvuk? ?

Pak bude ve výchozím nastavení nastaven zvukový výstup HDMI. Pokud na kartě Přehrávání nevidíte možnost Digitální výstupní zařízení nebo HDMI, klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo a v kontextové nabídce klikněte na možnost Zobrazit odpojená zařízení a Zobrazit zakázaná zařízení. Pak jej nastavte jako výchozí zařízení.

Přenáší HDMI zvuk ?

Kabely HDMI mohou přenášet video a zvuk ve vysokém rozlišení z jednoho zařízení do druhého. Existují různé důvody, proč při použití kabelu HDMI neslyšíte zdroj zvuku na jiném zařízení; nastavení na jednom ze zařízení nemusí být správné, hardware může být vadný nebo může být vadný samotný kabel.

Jak povolit zvuk přes zásuvku 3.5 a ne HDMI ?

Zřejmě není možné přehrávat zvuk přes konektory HDMI a sluchátek současně. Pokud však chcete sledovat video přes HDMI a poslouchat přes konektor pro sluchátka, postupujte takto: klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru na hlavním panelu > klikněte levým tlačítkem myši na zařízení pro přehrávání > klikněte pravým tlačítkem myši na HDMI > zakažte.

Krok 2: Výběr zvukového výstupu HDMI jako výchozího zvukového zařízení

 • Připojte kabel HDMI k počítači a výstupnímu zařízení.
 • V systému Windows najděte a otevřete Ovládací panely.
 • Klikněte na položku Zvuk a potom na kartu Přehrávání.
 • Otevře se okno Zvuk.

  Podporují všechny kabely HDMI zvuk ?

  Ano, všechny kabely HDMI přenášejí video a audio signály přímo. Nemůžete mít jeden bez druhého, takže kabel HDMI téměř nikdy není problém, pokud máte jen jeden z nich. Pokud máte problém se zvukem, zkontrolujte nastavení přímo ve zdroji.

  Jak zakázat zvuk HDMI ?

  HDMI nemusíte vypínat. Jednoduše přejděte do Nastavení zvuku a na kartě Přehrávání klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru notebooku a nastavte ji jako výchozí zařízení.

  Proč není v mém televizoru Sony slyšet zvuk? ?

  Pokud má televizor v nabídce Zvuk nebo Zvuk nastavení Sluchátkový/Audio výstup, nastavte je na Audio výstup. Zkontrolujte, zda jsou všechny A/V kabely správně připojeny k televizoru. Proveďte resetování napájení televizoru. Pokud dálkový ovladač není vybaven tlačítkem RESET, postupujte podle postupu resetování napájení.Podobné položky

  • Můžete připojit iPhone k Windows 10 přes Bluetooth ?
  • Jak připojit systém Windows 10 k internetu v nouzovém režimu ?
  • Funguje AnyList v systému Android ?

  Jak povolím zvuk HDMI v notebooku Dell ?

  Pokud výstup HDMI není uveden na kartě „Přehrávání“, klikněte pravým tlačítkem myši v okně přehrávání a vyberte možnost Zobrazit zakázané zařízení a Zobrazit odpojené zařízení. Pokud se zobrazí možnost Výstup HDMI, klikněte pravým tlačítkem myši na Výstup HDMI a vyberte možnost Výchozí zařízení. Nyní je třeba zvuk přehrávat přes HDMI.

  Potřebujete audio kabely s HDMI ?

  Oba mohou přenášet vícekanálový zvuk, například Dolby Digital. Oba kabely mohou být poměrně levné. Největší rozdíl je v tom, že rozhraní HDMI dokáže přenášet zvuk ve vyšším rozlišení, včetně formátů, které se nacházejí na discích Blu-ray: Dolby TrueHD a DTS HD Master Audio. Pokud tedy chcete jen jeden kabel mezi dvěma zařízeními, je HDMI vaše volba.

  Může mít špatný kabel HDMI vliv na zvuk ?

  Kabely HDMI se mohou pokazit. Nejčastějším místem problému je špatné spojení mezi kabelem a zařízením. To platí zejména v případě, že kabel pravidelně připojujete a odpojujete. 1) Vstup a výstup zvuku (za předpokladu, že používáte reproduktory televizoru přes HDMI).

  Přenáší USB na HDMI zvuk ?

  Tento adaptér umožňuje připojení HDMI přes libovolný port USB 2.0 k dispozici. Jediný kabel HDMI umožňuje přenášet grafiku i zvuk z USB do televizoru nebo monitoru s reproduktory HDMI nebo jiného přijímače zvuku/videa HDMI.

  Co jsou to sluchátka HDMI nebo optická sluchátka? ?

  HDMI Audio – ponechte tuto hodnotu nastavenou na Nekomprimované stereo, pokud není kabel HDMI připojen k přijímači, který je schopen zpracovávat nekomprimované signály. 5.1 nebo 7 nekomprimovaných signálů.1 nebo formáty bitového toku. Tyto formáty se obvykle používají s kompatibilními audio přijímači nebo optickými sluchátky. Formáty označené jako „pouze HDMI“ vypínají optický zvuk.

  Lze použít HDMI pouze pro zvuk ?

  Přes HDMI nelze přenášet pouze zvuk. V bílé knize o HDMI (strana 10) se uvádí, že signál je přenášen v paketech HDMI, které se skládají ze zvuku a obrazu. Pokud jej připojíte ke zvukovému přijímači, jednoduše jej odešlete, aniž byste se starali o video.

  Mohu používat HDMI a optický zvuk současně? ?

  Zvuk však nelze přijímat současně z HDMI i z optického kabelu. Můžete mít video z HDMI v rozlišení televizoru a zvuk z přijímače přes optiku, což jsem udělal já, nebo můžete mít zvuk i video přímo v televizoru, ale nemůžete mít obojí.

  Jak dostat zvuk do televizoru z počítače se systémem Windows 10 ?

  V části Hardware a zvuk > Správa zvukových zařízení > Zvuk je třeba vybrat kartu „Přehrávání“. Poté klikněte levým tlačítkem myši na funkci „Digitální výstupní zařízení (HDMI)“. Tím se zařízení stane výchozí volbou pro zvuk v systému Windows 10. Nyní zkuste zařízení restartovat.

  Jak používat zvuk a reproduktory HDMI ?

  Pokud chcete získat zvukový výstup ze zařízení HDMI i z reproduktorů, přečtěte si po přestávce. Chcete-li začít, otevřete Vlastnosti zvuku v Ovládacích panelech. Na kartě Přehrávání vyberte reproduktory a klikněte na tlačítko Nastavit jako výchozí.

  Jak změnit zvuk z počítače do televizoru ?

  Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko zvuku v pravém dolním rohu obrazovky a poté klikněte na : „Zařízení pro přehrávání. Chcete-li slyšet zvuk z televizoru, klikněte na HDMI a pak stiskněte dole tlačítko „Nastavit jako výchozí“, když chcete slyšet reproduktory počítače, klikněte na „Reproduktory“ a pak stiskněte dole tlačítko „Nastavit jako výchozí“.

  Je rozdíl mezi kabelem HDMI a kabelem HDMI ARC? ?

  Základní informace. Teoreticky má ARC umožnit propojení mezi televizorem a vším, co používáte k vytváření zvuku: receiverem nebo soundbarem. Pomocí kabelu HDMI posíláte obraz do televizoru a stejný kabel HDMI posílá zvuk z televizoru zpět do stejného kabelu. Není potřeba žádný další kabel (např. optický kabel).

  Má můj televizor rozhraní HDMI ARC ?

  Většina televizorů Samsung je kompatibilní s rozhraním HDMI-ARC; nejjednodušší způsob kontroly je podívat se na porty HDMI na samotném televizoru. Televizor tak může produkovat digitální zvuk pouze pomocí kabelu HDMI. Je však k dispozici pouze přes port HDMI (ARC) a pouze v případě, že je televizor připojen k AV přijímači kompatibilnímu s ARC.

  Přenášejí kabely HDMI zvuk i obraz ?

  Přenáší kabel HDMI zvuk nebo jen obraz ? HDMI přenáší digitální data. Přenáší video signály a ano, kombinuje digitální video s nekomprimovaným vícekanálovým digitálním zvukem („nekomprimovaný“ znamená, že při tomto procesu nedochází k žádným ztrátám) a může přenášet až 8 kanálů v jednom kabelovém připojení.

  Jak nastavit HDMI jako standardní přehrávací zařízení ?

  Změna výchozího přehrávacího zařízení #2

  • Otevřete ovládací panel. (V systému Windows 7 ji najdete kliknutím na tlačítko Start.
  • Klikněte na možnost Hardware a zvuk.
  • Klikněte na Spravovat zvuková zařízení.
  • Najděte možnost HDMI a klikněte na ni pravým tlačítkem myši.
  • Vyberte možnost Nastavit jako výchozí zařízení.

  Jak opravit zvuk v notebooku Dell ?

  Zkontrolujte zvukovou kartu / zvukový adaptér v zařízení Dell

 • vyberte Start > (klikněte pravým tlačítkem myši) Můj počítač > Spravovat.
 • V okně Správa vyberte možnost > Správce zařízení.
 • Vedle položky Zvuk, video a herní ovladače klikněte na nápis +.
 • Žlutý trojúhelník znamená problém, takže pokud se vyskytne, klikněte na zařízení pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Vlastnosti.

  Mám použít HDMI ARC nebo optický kabel ?

  Při použití HDMI jsou kabely velmi rozumné a použití pouze jednoho vodiče zjednodušuje nastavení. Pokud nemůžete, optika je v pořádku. Pokud však vaše zařízení není vybaveno rozhraním HDMI, může využívat zvukové formáty Blu-ray s vysokým rozlišením.

  Přenáší HDMI mini zvuk ?

  Kabely VGA a DVI přenášejí pouze obrazové signály, zatímco kabely HDMI mohou přenášet zvuk i obraz. Od roku 2009, kdy Apple přešel na konektory Mini DisplayPort, může většina Maců používat jediný kabel pro přenos zvuku i obrazu z portu MiniDisplay Macu do portu HDMI televizoru.

  Jak získám zvuk z televizoru ?

  Najděte na televizoru konektor analogového nebo digitálního zvukového výstupu. V případě analogového výstupu je výstup často označen jako AUDIO OUT a může mít dvě zásuvky RCA nebo jeden 3,5mm mini konektor. Pro digitální zvuk vyhledejte optický digitální výstup nebo port HDMI OUT. Vyhledejte nepoužívaný analogový audio vstup na stereofonním přijímači nebo zesilovači.

  Jak připojit soundbar k televizoru bez optického kabelu ?

  Jak připojit soundbar k televizoru bez optického kabelu

  • Připojte jeden konec kabelu HDMI do zásuvky HDMI OUT.
  • Nyní připojte zbývající konec kabelu HDMI do zásuvky ARC nebo HDMI IN.
  • Zapněte soundbar stisknutím tlačítka napájení nebo pomocí dálkového ovladače.
  • Poté klikněte na tlačítko zdroje soundbaru.

  Co je HDMI ARC ?

  HDMI ARC je zkratka pro High Definition Multimedia Interface Audio Return Channel. ARC umožňuje „upstream“ a „downstream“ směrování signálů prostřednictvím jediného připojení HDMI mezi televizorem a libovolným A/V zařízením podporujícím ARC. To vám umožní používat jediný dálkový ovladač pro všechny nejběžnější funkce připojených zařízení.

  Podporuje optický kabel Dolby Atmos ?

  Nejlepší způsob připojení systému Dolby Atmos – vlastně jediný – je přes HDMI. Na rozdíl od jiných stereofonních systémů nebo systémů prostorového zvuku, které přenášejí data pomocí optických kabelů nebo Bluetooth, bude vaše nastavení Dolby Atmos vyžadovat kabel HDMI, což je moderní standardní univerzální kabel pro bezztrátová audiovizuální data.

  Fotografie v článku „Wikimedia Commons“ https://commons.wikimedia.org/wiki/File:SAMSUNG_NX_(Next_Experience)_1100_(Series)_Cam_9.jpg

  V části Hardware a zvuk > Správa zvukových zařízení > Zvuk je třeba vybrat kartu „Přehrávání“.

  Poté klikněte levým tlačítkem myši na funkci „Digitální výstupní zařízení (HDMI)“.

  Tím se zařízení stane výchozí volbou pro zvuk v systému Windows 10.

  Nyní zkuste zařízení restartovat.

  Jak povolit zvuk HDMI ?

  Kliknutím na tlačítko OK zavřete okno Zvuk.

  • Povolení nastavení zvuku pro televizor povolením zvuku HDMI a úpravou nastavení systému Windows.
  • Klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu hlasitosti vedle času v pravém dolním rohu.
  • Klikněte na položku Zařízení pro přehrávání, otevře se okno Zvuk.
  • Na kartě Přehrávání klikněte na položku Digitální výstupní zařízení (HDMI), pokud je uvedena v seznamu.

  Proč z mého HDMI nevychází zvuk? ?

  Dále bude jako výchozí nastaven zvukový výstup HDMI. Pokud na kartě Přehrávání nevidíte možnost Digitální výstupní zařízení nebo HDMI, klikněte pravým tlačítkem myši na prázdné místo a v kontextové nabídce klikněte na možnost Zobrazit odpojená zařízení a Zobrazit zakázaná zařízení. Pak jej nastavte jako výchozí zařízení.

  Přenáší HDMI zvuk ?

  Kabely HDMI mohou přenášet obraz a zvuk ve vysokém rozlišení z jednoho zařízení do druhého. Existují různé důvody, proč při použití kabelu HDMI neslyšíte zdroj zvuku na jiném zařízení; nastavení na jednom ze zařízení nemusí být správné, hardware může být vadný nebo může být vadný samotný kabel.

  Jak povolit zvuk přes zásuvku 3.5 a ne HDMI ?

  Zřejmě není možné přehrávat zvuk současně přes konektory HDMI a sluchátek. Pokud však chcete sledovat video přes HDMI a poslouchat přes konektor pro sluchátka, postupujte takto: klikněte pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru na hlavním panelu > klikněte levým tlačítkem myši na položku Zařízení pro přehrávání > klikněte pravým tlačítkem myši na položku HDMI > Zakázat.

  Krok 2: Výběr zvukového výstupu HDMI jako výchozího zvukového zařízení

 • Připojte kabel HDMI k počítači a výstupnímu zařízení.
 • V systému Windows najděte a otevřete Ovládací panely.
 • Klikněte na možnost Zvuk a poté na kartu Přehrávání.
 • Otevře se okno Zvuk.

  Podporují všechny kabely HDMI zvuk ?

  Ano, všechny kabely HDMI mají přímo přenášené video a audio signály. Nemůžete mít jeden bez druhého, takže kabel HDMI téměř nikdy není problém, pokud máte pouze jeden z nich. Pokud máte problém se zvukem, zkontrolujte nastavení přímo ve zdroji.

  Jak zakázat zvuk HDMI ?

  HDMI nemusíte vypínat. Stačí přejít do Nastavení zvuku a na kartě Přehrávání kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu reproduktoru notebooku a nastavit ji jako výchozí zařízení.

  Proč z mého televizoru Sony nevychází zvuk? ?

  Pokud má televizor v nabídce Zvuk nebo Zvuk nastavení Sluchátkový/Audio výstup, nastavte je na Audio výstup. Zkontrolujte, zda jsou všechny A/V kabely správně připojeny k televizoru. Proveďte resetování napájení televizoru. Pokud váš dálkový ovladač nemá tlačítko RESET, postupujte podle postupu resetování napájení.Související články

  • Můžete připojit iPhone k Windows 10 přes Bluetooth ?
  • Jak připojit systém Windows 10 k internetu v nouzovém režimu ?
  • Funguje AnyList v systému Android ?

  Jak povolit zvuk HDMI v notebooku Dell ?

  Pokud výstup HDMI není uveden na kartě „Přehrávání“, klikněte pravým tlačítkem myši v okně přehrávání a vyberte možnost Zobrazit zakázané zařízení a Zobrazit odpojené zařízení. Pokud se zobrazí možnost Výstup HDMI, klikněte pravým tlačítkem myši na Výstup HDMI a vyberte možnost Výchozí zařízení. Nyní je třeba zvuk přehrávat přes rozhraní HDMI.

  Potřebujete audio kabely s HDMI ?

  Oba mohou přenášet vícekanálový zvuk, například Dolby Digital. Oba kabely mohou být poměrně levné. Největší rozdíl je v tom, že rozhraní HDMI dokáže přenášet zvuk ve vyšším rozlišení, včetně formátů, které se nacházejí na discích Blu-ray: Dolby TrueHD a DTS HD Master Audio. Pokud tedy chcete jen jeden kabel mezi dvěma zařízeními, je HDMI vaše volba.

  Může mít špatný kabel HDMI vliv na zvuk ?

  Kabely HDMI se mohou pokazit. Nejčastějším místem problému je špatné spojení mezi kabelem a zařízením. To platí zejména v případě, že kabel pravidelně připojujete a odpojujete. 1) Vstup a výstup zvuku (za předpokladu, že používáte reproduktory televizoru přes HDMI).

  Přenáší USB na HDMI zvuk ?

  Tento adaptér umožňuje připojení HDMI přes libovolný port USB 2.0 k dispozici. Jediný kabel HDMI umožňuje přenášet grafiku i zvuk z USB do televizoru nebo monitoru s reproduktory HDMI nebo jiného přijímače zvuku/videa HDMI.

  Co je to náhlavní souprava HDMI nebo optická náhlavní souprava ?

  Zvuk HDMI – tuto možnost nastavte na nekomprimovaný stereofonní signál, pokud není kabel HDMI připojen k přijímači, který je schopen zpracovávat nekomprimované signály. 5.1 nebo 7.1 nebo formáty bitového toku. Tyto formáty se obvykle používají s kompatibilními audio přijímači nebo optickými sluchátky. Formáty označené jako „pouze HDMI“ vypínají optický zvuk.

  Lze použít HDMI pouze pro zvuk ?

  Neexistuje způsob, jak přenášet zvuk pouze přes HDMI. V bílé knize o HDMI (strana 10) se uvádí, že signál je přenášen v paketech HDMI, které se skládají ze zvuku a obrazu. Pokud jej připojíte ke zvukovému přijímači, stačí jej odeslat bez obav o video.

  Mohu používat HDMI a optický zvuk současně? ?

  Zvuk však nelze přijímat současně z HDMI i z optického kabelu. Můžete mít video z HDMI v rozlišení televizoru a zvuk z přijímače přes optiku, což jsem udělal já, nebo můžete mít zvuk i video přímo v televizoru, ale nemůžete mít obojí.

  Jak dostat zvuk do televizoru z počítače se systémem Windows 10 ?

  V části Hardware a zvuk > Správa zvukových zařízení > Zvuk je třeba vybrat kartu „Přehrávání“. Poté klikněte levým tlačítkem myši na funkci „Digitální výstupní zařízení (HDMI)“. Tím se zařízení stane výchozí volbou pro zvuk v systému Windows 10. Nyní zkuste zařízení restartovat.

  Jak používat zvuk a reproduktory HDMI ?

  Pokud chcete získat zvukový výstup ze zařízení HDMI i z reproduktorů, přečtěte si po přestávce. Chcete-li začít, otevřete Vlastnosti zvuku v Ovládacích panelech. Na kartě Přehrávání vyberte reproduktory a klikněte na tlačítko Nastavit jako výchozí.

  Jak změnit zvuk z počítače do televizoru ?

  Klikněte pravým tlačítkem myši na tlačítko zvuku v pravém dolním rohu obrazovky a poté klikněte na : „Zařízení pro přehrávání. Chcete-li poslouchat zvuk z televizoru, klikněte na HDMI a pak stiskněte dole tlačítko „Nastavit jako výchozí“, když chcete poslouchat reproduktory počítače, klikněte na „Reproduktory“ a pak stiskněte dole tlačítko „Nastavit jako výchozí“.

  Je rozdíl mezi kabelem HDMI a kabelem HDMI ARC? ?

  Základní informace. Teoreticky má ARC umožnit propojení mezi televizorem a jakýmkoli zařízením, které používáte k vytváření zvuku: receiverem nebo soundbarem. Pomocí kabelu HDMI posíláte obraz do televizoru a stejný kabel HDMI posílá zvuk z televizoru zpět do stejného kabelu. Není potřeba žádný další kabel (např. optický kabel).

  Má můj televizor rozhraní HDMI ARC ?

  Většina televizorů Samsung je kompatibilní s rozhraním HDMI-ARC; nejjednodušší způsob kontroly je podívat se na porty HDMI na samotném televizoru. Televizor tak může produkovat digitální zvuk pouze pomocí kabelu HDMI. Je však k dispozici pouze přes port HDMI (ARC) a pouze v případě, že je televizor připojen k AV přijímači kompatibilnímu s ARC.

  Přenášejí kabely HDMI zvuk i obraz ?

  Přenáší kabel HDMI zvuk nebo jen obraz? ? HDMI přenáší digitální data. Přenáší videosignály a ano, kombinuje digitální video s nekomprimovaným vícekanálovým digitálním zvukem („nekomprimovaný“ znamená, že při tomto procesu nedochází k žádným ztrátám) a může přenášet až 8 kanálů v jednom propojovacím kabelu.

  Jak nastavit HDMI jako standardní přehrávací zařízení ?

  Změna výchozího přehrávacího zařízení #2

  • Otevřete ovládací panel. (V systému Windows 7 ji najdete kliknutím na tlačítko Start.
  • Klikněte na možnost Hardware a zvuk.
  • Klikněte na Spravovat zvuková zařízení.
  • Najděte možnost označenou HDMI a klikněte na ni pravým tlačítkem myši.
  • Vyberte možnost Nastavit jako výchozí zařízení.

  Jak opravím zvuk na svém notebooku Dell? ?

  Zkontrolujte zvukovou kartu / zvukový adaptér v zařízení Dell

 • vyberte Start > (klikněte pravým tlačítkem myši) Můj počítač > Spravovat.
 • V okně Správa vyberte možnost > Správce zařízení.
 • Vedle položky Zvuk, video a herní ovladače klikněte na nápis +.
 • Žlutý trojúhelník znamená problém, takže pokud se vyskytne, klikněte na zařízení pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Vlastnosti.

  Mám použít HDMI ARC nebo optický ?

  Při použití HDMI jsou kabely velmi rozumné a použití pouze jednoho vodiče zjednodušuje nastavení. Pokud nemůžete, optika je v pořádku. Pokud však vaše zařízení není vybaveno rozhraním HDMI, může využívat zvukové formáty Blu-ray s vysokým rozlišením.

  Přenáší mini HDMI zvuk? ?

  Kabely VGA a DVI přenášejí pouze obrazové signály, zatímco kabely HDMI mohou přenášet zvuk i obraz. Od roku 2009, kdy Apple přešel na konektory Mini DisplayPort, může většina Maců používat jediný kabel pro přenos zvuku i obrazu z portu MiniDisplay Macu do portu HDMI televizoru.

  Jak získám zvuk z televizoru ?

  Najděte na televizoru analogovou nebo digitální výstupní zásuvku. V případě analogového výstupu je výstup často označen jako AUDIO OUT a může mít dvě zásuvky RCA nebo jednu 3,5mm mini zásuvku. Pro digitální zvuk vyhledejte optický digitální výstup nebo port HDMI OUT. Vyhledejte nepoužívaný analogový audio vstup na receiveru nebo stereofonním zesilovači.

  Jak připojit soundbar k televizoru bez optického kabelu ?

  Jak připojit soundbar k televizoru bez optického kabelu

  • Připojte jeden konec kabelu HDMI do zásuvky HDMI OUT.
  • Nyní připojte zbývající konec kabelu HDMI do zásuvky ARC nebo HDMI IN.
  • Zapněte soundbar stisknutím tlačítka napájení nebo pomocí dálkového ovladače.
  • Poté klikněte na tlačítko zdroje na soundbaru.

  Co je HDMI ARC ?

  HDMI ARC je zkratka pro High Definition Multimedia Interface Audio Return Channel. ARC umožňuje směrování „upstream“ a „downstream“ signálu prostřednictvím jediného připojení HDMI mezi televizorem a libovolným A/V zařízením podporujícím ARC. To vám umožní používat jediný dálkový ovladač pro všechny nejběžnější funkce připojených zařízení.

  Podporuje optický kabel Dolby Atmos ?

  Nejlepší způsob připojení systému Dolby Atmos – vlastně jediný – je přes HDMI. Na rozdíl od jiných stereofonních systémů nebo systémů prostorového zvuku, které přenášejí data pomocí optických kabelů nebo Bluetooth, bude vaše nastavení Dolby Atmos vyžadovat kabel HDMI, což je moderní standardní univerzální kabel pro bezztrátová AV data.

  Fotografie v článku „Wikimedia Commons“ https://commons.wikimedia.org/wiki/File:SAMSUNG_NX_(Next_Experience)_1100_(Series)_Cam_9.jpg