Jak povolit tmavý režim Dokumentů Google v systému Android

Zatímco mnoho aplikací pro Android již s radostí přijalo žádosti uživatelů o tmavý režim, Dokumenty Google se zatím drží stranou. Společnost Google však v červenci 2020 oznámila nový tmavý režim pro Dokumenty Google. Stejně jako většina nových funkcí přichází k uživatelům postupně, takže pokud je ještě nevidíte, nezoufejte. Já osobně jsem aktualizaci obdržel až na začátku srpna. Někteří uživatelé aktualizaci stále neobdrželi. Samozřejmě bude nejprve k dispozici pro klienty sady G Suite.

Nejen Dokumenty Google

Než se začnete obávat, tmavý režim Dokumentů Google není určen jen pro dokumenty. Bude k dispozici také pro aplikace Sheets a Slides. Režim můžete povolit v každé aplikaci zvlášť podle svých potřeb. Dokumenty si budete moci prohlížet i ve světlém režimu, i když je zapnutý tmavý režim. To může usnadnit prohlížení dokumentů, které jsou v tmavších tématech hůře viditelné. Pokud v systému Android používáte tmavé téma, tyto aplikace Google se mu také automaticky přizpůsobí, i když to můžete vždy zrušit v nastavení aplikace.

Podle společnosti Google nová funkce přispěje k lepší výdrži baterie a usnadní viditelnost obrazovek při slabém osvětlení. Pravděpodobně jste slyšeli, že je také lepší pro vaše oči. Je důležité si uvědomit, že čtení bílého textu na černém pozadí může často zvyšovat namáhání očí, ačkoli v prostředí se slabým osvětlením namáhání očí snižuje. Pokud tedy pracujete v noci nebo při tlumeném světle, určitě uvidíte a pocítíte výhody.

Nezapomeňte, že v tomto novém nastavení můžete přicházet a odcházet, jak často chcete. Klidně si ji upravte podle toho, kdy a kde aplikace používáte.

Povolení tmavého režimu Dokumentů Google

Nejprve je třeba navštívit obchod Google Play a vyhledat nové aktualizace. Pokud nemáte žádné nové aktualizace a funkce není dostupná v nastavení aplikace, přidejte si tento článek do záložek a počkejte, až se funkce objeví. V současné době není stanoveno žádné konečné datum.

Pokud jste aktualizováni, je čas zkontrolovat, zda máte k dispozici funkce. Otevření Dokumentů Google, Tabulek nebo Prezentací Google.

Stiskněte hamburgerové menu a vyberte možnost Nastavení.

Pak stiskněte tlačítko Téma. Tato položka by měla být na prvním místě seznamu. Pokud ji nevidíte, není pro vás v tuto chvíli k dispozici.

Po stisknutí tlačítka Téma se zobrazí tři možnosti: Tmavé, Světlé a Nastavit podle spořiče baterie. Stisknutím tlačítka Tmavý aktivujete tmavý režim.

Změna by se měla projevit okamžitě, dokonce i okna nastavení ztmavnou.

Pokud se chcete kdykoli vrátit zpět, stačí znovu stisknout tlačítko Téma. Zvolte možnost Světlo nebo Nastavit podle úspory baterie. Pokud máte málo energie, můžete přejít do tmavého režimu, abyste šetřili baterii.

Náhled v čistém režimu

Pokud se snažíte zobrazit dokument, ale máte potíže s jeho zobrazením v tmavém režimu, nemusíte vše resetovat. Místo toho si jej prohlédněte v režimu světla. Když to uděláte, změní se pouze tento dokument. Po dokončení se vrátí do tmavého režimu.

Otevření libovolného dokumentu. V nabídce v pravém horním rohu stiskněte tlačítko „Zobrazit ve světelném motivu“.

Tato funkce je užitečná pro jednorázové dokumenty nebo pokud se snažíte ukázat dokument někomu jinému, komu se tmavý režim také nemusí líbit.

Obrázek: Google

Je tento článek užitečný ? Ano Ne

Google tvrdí, že nová funkce přispěje k lepší výdrži baterie a usnadní viditelnost obrazovek při slabém osvětlení. Pravděpodobně jste slyšeli, že je také lepší pro vaše oči. Je důležité si uvědomit, že čtení bílého textu na černém pozadí může často zvyšovat namáhání očí, ačkoli v prostředí se slabým osvětlením namáhání očí snižuje. Pokud tedy pracujete v noci nebo při tlumeném světle, určitě uvidíte a pocítíte výhody.

Nezapomeňte, že s tímto novým parametrem můžete libovolně přecházet tam a zpět. Neváhejte ji upravit podle toho, kdy a kde aplikace používáte.

Povolení tmavého režimu Dokumentů Google

Nejprve je třeba navštívit obchod Google Play a vyhledat nové aktualizace. Pokud nemáte žádné nové aktualizace a funkce není dostupná v nastavení aplikace, přidejte si tento článek do záložek a počkejte, až se funkce objeví. V tuto chvíli nebylo stanoveno žádné konečné datum.

Pokud jste aktualizováni, je na čase zkontrolovat, zda máte. Otevření Dokumentů Google, Tabulek nebo Prezentací Google.

Stiskněte hamburgerové menu a vyberte možnost Nastavení.

Pak stiskněte tlačítko Téma. Tato položka by měla být na prvním místě seznamu. Pokud ji nevidíte, není pro vás momentálně k dispozici.

Po stisknutí tlačítka Téma se zobrazí tři možnosti: Tmavé, Světlé a Nastavit podle spořiče baterie. Stisknutím tlačítka Tmavý aktivujete tmavý režim.

Změnu byste měli vidět okamžitě, dokonce i ztmavnutí oken parametrů.

Pokud se budete chtít kdykoli vrátit zpět, stačí znovu klepnout na položku Theme. Zvolte možnost Světlo nebo Nastavit podle úspory baterie. Pokud máte vybitou baterii, můžete ji přepnout do tmavého režimu, abyste ušetřili energii.

Náhled v režimu světla

Pokud se snažíte zobrazit dokument, ale máte potíže s jeho zobrazením v tmavém režimu, nemusíte vše resetovat. Místo toho zobrazte náhled v čistém režimu. Když to uděláte, změní se pouze tento dokument. Po dokončení se vrátí do tmavého režimu.

Otevření libovolného dokumentu. V nabídce v pravém horním rohu klepněte na možnost „Zobrazit ve světelném motivu“.

Tato funkce je užitečná pro jednorázové dokumenty nebo pokud se snažíte ukázat dokument někomu jinému, komu se tmavý režim také nemusí líbit.

Obrázek: Google

Je tato položka užitečná ? Ano Ne