Jak povolit dvoufázové ověření účtu Apple iTunes/iCloud

Pokud to ještě nevíte, společnost Apple zavedla dvoufázové ověřování vašeho účtu Apple/iCloud, ačkoli to po vás nevyžaduje. Pokud však máte s účtem iCloud spojeno velké množství důvěrných dat, pravděpodobně budete chtít svůj účet více zabezpečit. Zde se dozvíte, jak můžete povolit dvoufázové ověření účtu Apple a zvýšit tak úroveň zabezpečení.

Dvoufázové ověření je pro uživatele společnosti Apple prozatím volitelné, ale vzhledem k rozsahu a četnosti nedávných kybernetických útoků se v budoucnu může stát povinným pro každého uživatele.

Přidání dvoufázového ověření je poměrně jednoduché.

1. Nejprve otevřete stránku Moje Apple ID a přihlaste se k účtu Apple. Po otevření stránky se přihlaste výběrem možnosti „Spravovat své Apple ID“.

2. Po přihlášení na panelu účtu vyberte v levém panelu možnost „Heslo a zabezpečení“.

3. Pokud jste již nastavili bezpečnostní otázky pro svůj účet, musíte na ně před pokračováním odpovědět.

4. Po dokončení klikněte na tlačítko „Start“ v části Dvoufázová kontrola.

5. Pokud budete pokračovat, mohou se stát dvě věci. Pokud již máte „silné“ heslo podle standardů společnosti Apple, budete moci dvoufázové ověřování bez prodlení aktivovat.

Na druhou stranu, pokud máte slabé heslo, budete muset nejprve zadat nové silnější heslo. Poté budete muset počkat 3 dny, než budete moci aktivovat dvoufázové ověření.

Během tohoto čekání Apple odešle oznámení na všechny vaše registrované e-mailové adresy, aby se ujistil, že dvoufázové ověření neaktivuje vaším jménem někdo jiný.

6. Za předpokladu, že již máte silné heslo, budete provedeni důležitými informacemi pro povolení funkce.

Podobné články

  • Mohu do svého modelu Camry 2018 získat Android Auto? ?
  • Jaký je nejnovější iOS pro iPad Air 1 ?
  • Když byl vydán iOS 12 ?

Informace v podstatě uvádí, že proces ověření zahrnuje, že se uživatel musí v budoucnu přihlásit pomocí zařízení iOS. Vysvětluje také, že proces vygeneruje klíč pro obnovení, který vám v budoucnu umožní přístup k účtu. Chcete-li pokračovat, vyberte možnost Pokračovat.

7. Až se zobrazí poslední zpráva „Warning“, pokračujte v procesu kliknutím na tlačítko Start.

8. Po dokončení prvního kroku se zobrazí seznam zařízení přidružených k vašemu Apple ID. Klikněte na možnost Ověřit vedle zařízení, které chcete ověřit.

PoznámkaDo seznamu zařízení přidružených k telefonnímu číslu a schopných přijímat SMS můžete také přidat. Tato možnost vám také umožní obdržet ověřovací kód prostřednictvím SMS.

9. Nyní by se vám měl na zařízení se systémem iOS zobrazit ověřovací kód, podobně jako níže:

Zadáním tohoto kódu na webové stránce s dvoufázovým ověřením dokončíte proces a ověříte toto konkrétní zařízení.

10. Po ověření alespoň jednoho zařízení se zobrazí klíč pro obnovení. Zapište si je nebo uložte na bezpečné místo; budete je potřebovat v dalším kroku a také v budoucnu.

11. Tento poslední krok vyžaduje potvrzení klíče pro obnovení. Jednoduše zadejte klíč pro obnovení, který jste obdrželi v předchozím kroku. Po zadání stiskněte tlačítko „Potvrdit“, přijměte podmínky společnosti Apple a klikněte na tlačítko „Povolit dvoufázovou kontrolu“.

To je vše, dvoufázové ověření vašeho Apple ID bude nyní povoleno a připraveno k použití.

Po zapnutí dvoufázového ověřování Apple ID budete muset při každém přihlášení ke správě svého Apple ID v aplikaci Moje Apple ID nebo při vytváření nákupu v iTunes, App Store nebo iBookstore z nového zařízení zadat heslo i čtyřmístný ověřovací kód.

Dejte nám vědět v komentářích níže, zda jste pro svůj účet Apple povolili dvoufázové ověření a jak vám funguje.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne