Jak přidat obal alba do souborů MP3 ve Windows 10

Ačkoli se to tak může zdát, ne všichni přešli na hudební streamovací služby, jako je Spotify, YouTube Music nebo Apple Music. Mnoho lidí stále dává přednost poslechu hudby prostřednictvím souborů MP3. Místní soubory MP3 však mají jednu zásadní nevýhodu: mohou obsahovat chyby ve vložených metadatech.

Pokud jde o soubory MP3, většina audiofilů si stěžuje na absenci obalu alba, který se zobrazuje při poslechu v aplikaci hudebního přehrávače v telefonu nebo počítači. Místo toho jsou hudební fanoušci obvykle nuceni dívat se na obecnou notovou osnovu. Naštěstí existuje jednoduché řešení.

Proč můj soubor MP3 nemá obal ?

Soubory MP3 jsou často vytvářeny počítači, například když někdo ripuje CD. Program, který se používá k extrakci skladeb z CD na pevný disk počítače, má možnost uložit informace, jako je jméno interpreta, název alba, žánr, číslo skladby, rok vydání a další, přímo do samotného souboru MP3. Jak jste možná uhodli, obaly alb lze ukládat a vkládat i do souborů MP3.

Při přenosu souboru do jiného zařízení, například telefonu, se tak v hudebním přehrávači na tomto zařízení zobrazí také obal alba a další důležité informace. Bohužel někdy nejsou tyto informace nebo „metadata“ správně vloženy do souboru MP3. Důvodem může být skutečnost, že tyto informace nebyly v daném okamžiku k dispozici, nebo že je autor souboru MP3 jednoduše zapomněl uvést.

Přehrávač Windows Media Player je pro uživatele systému Windows již řadu let nejoblíbenějším přehrávačem médií. Ačkoli společnost Microsoft prosazuje svou aplikaci Groove jako nástupce, Windows Media Player stále zůstává předinstalovanou aplikací v moderních verzích operačního systému Windows. Přehrávač Windows Media Player sice není tak efektní nebo vybroušený jako Groove, ale je funkční a splňuje to, co je na něm napsáno. Pokud jde o přidávání obalu alba do souborů MP3, je to velmi jednoduché.

Chcete-li začít, otevřete aplikaci Windows Media Player a klikněte na kartu „Knihovna“ v levém horním rohu. Poté na levém panelu vyberte „Hudba -> Alba“. V hlavní části okna se zobrazí všechna alba jako náhledy.

Vyhledání alba, kterému chybí příslušná kresba. Přejděte na internet a najděte si obal daného alba pomocí vybraného vyhledávače. Jakmile najdete správný obrázek, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Kopírovat obrázek“. Vraťte se do přehrávače Windows Media Player a vyhledejte album, kterému chybí příslušný obal. Klikněte pravým tlačítkem myši na miniaturu a vyberte možnost „Vložit obálku alba“. To by mělo nahradit obecnou miniaturu správným obalem alba.

Používání služby Groove Music

Přidání obalu alba k souborům MP3 v aplikaci Groove Music je poměrně jednoduché. V aplikaci Groove Music se alba zobrazují jako obdélníkové dlaždice, které by měly zobrazovat obal alba. Pokud zjistíte, že album nemá odpovídající obálku nebo nemá žádnou obálku, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Zobrazí se nabídka, ve které najdete možnost „Upravit informace“. Kliknutím na tuto možnost se zobrazí okno Upravit informace o albu.

Zde můžete metadata upravit ručně nebo můžete kliknout na tlačítko „Vyhledat informace o albu“. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, aplikace Groove Music bude hledat správná metadata na webu. Výsledky mohou být bohužel náhodné. Také může chvíli trvat, než program najde příslušná data online.

Pokud máte v počítači soubor s obrázkem správného obalu alba, můžete jej přidat ručně kliknutím na ikonu tužky vlevo dole u miniatury obalu alba. Spustí se okno průzkumníka souborů, ve kterém můžete přejít na správný soubor s obrázkem. Po dokončení klikněte na tlačítko „Uložit“ v dolní části okna.

Použití přehrávače VLC Media Player

Pokud používáte přehrávač VLC Media Player ke sledování video souborů, je pravděpodobné, že jej budete používat také k poslechu hudby. Přidání obalu alba k souborům MP3, kterým obal chybí, je naštěstí rychlé a bezbolestné. Nejprve přidejte soubor MP3 do seznamu skladeb VLC. Jakmile se skladba objeví v poli seznamu skladeb, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost „Informace“. Otevře se nové okno VLC s názvem „Informace o médiích“.Podobné položky

  • Jak zajistit, aby systém Windows 10 používal méně dat ?
  • Proč v systému Linux potřebujeme odkládací prostor ?
  • Jak zakázat oznámení o nové aplikaci ve Windows 10

V tomto okně se zobrazí všechna metadata vložená do tohoto souboru MP3. Zde můžete změnit libovolné pole, ale nás zajímá především pravý dolní roh okna Informace o médiích. Zde se zobrazí obdélník s nesprávnou obálkou alba nebo logo VLC (oranžovo-bílý dopravní kužel), což znamená, že žádná obálka alba neexistuje. Chcete-li zobrazit správný obal alba, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Zobrazí se nabídka se dvěma možnostmi: „Stáhnout obálku“ nebo „Přidat obálku ze souboru“.

Pokud jste připojeni k internetu a ostatní metadata ve formátu MP3 jsou správná (jméno interpreta, název alba atd.), můžete soubor s obrázkem vyhledat pomocí programu VLC.), můžete vybrat možnost „Stáhnout obálku“. VLC pak najde správný obal na základě metadat vašeho souboru MP3. Pokud je obal alba uložen v počítači, můžete vybrat možnost „Přidat obal ze souboru“. Zobrazí se okno průzkumníka souborů, které vám umožní nasměrovat VLC na umístění souboru s obrázkem v počítači. Po zobrazení správného obalu alba můžete okno s informacemi o médiu zavřít.

Vadí vám, když vaše soubory MP3 nemají v souboru vložena příslušná metadata? ? Jaký způsob přidávání obalu alba do souborů MP3 upřednostňujete? ? Dejte nám vědět v komentářích!

Je tento článek užitečný ? Ano Ne

Proč můj soubor MP3 nemá obal? ?

Soubory MP3 jsou často vytvářeny počítači, například když někdo ripuje CD. Program, který se používá k extrakci skladeb z CD na pevný disk počítače, má možnost zaznamenat informace, jako je jméno interpreta, název alba, žánr, číslo skladby, rok vydání a další, přímo do samotného souboru MP3. Jak jste možná uhodli, obaly alb lze ukládat a vkládat i do souborů MP3.

Při přenosu souboru do jiného zařízení, například telefonu, se tak v hudebním přehrávači na tomto zařízení zobrazí také obal alba a další důležité informace. Bohužel někdy nejsou tyto informace nebo „metadata“ správně vloženy do souboru MP3. Důvodem může být to, že tyto informace nebyly v daném okamžiku k dispozici nebo je autor souboru MP3 jednoduše zapomněl uvést.

Přehrávač Windows Media Player je pro uživatele systému Windows již řadu let nejoblíbenějším přehrávačem médií. Ačkoli společnost Microsoft prosazuje svou aplikaci Groove jako nástupce, Windows Media Player stále zůstává předinstalovanou aplikací v moderních verzích operačního systému Windows. Přehrávač Windows Media Player sice není tak efektní nebo vybroušený jako Groove, ale je funkční a splňuje to, co je na něm napsáno. Pokud jde o přidávání obalu alba do souborů MP3, je to velmi jednoduché.

Chcete-li začít, otevřete aplikaci Windows Media Player a klikněte na kartu „Knihovna“ v levém horním rohu. Poté na levém panelu vyberte možnost „Hudba -> Alba“. V hlavní části okna se zobrazí všechna alba jako náhledy.

Vyhledejte album, ve kterém chybí příslušné kýžené umění. Přejděte na internet a najděte si obal daného alba pomocí vybraného vyhledávače. Jakmile najdete správný obrázek, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a vyberte možnost „Kopírovat obrázek“. Vraťte se do přehrávače Windows Media Player a vyhledejte album, kterému chybí příslušný obal. Klikněte pravým tlačítkem myši na miniaturu a vyberte možnost „Vložit obálku alba“. To by mělo nahradit obecnou miniaturu správným obalem alba.

Použití groove music

Přidání obalu alba k souborům MP3 v aplikaci Groove Music je poměrně jednoduché. V aplikaci Groove Music se alba zobrazují jako obdélníkové dlaždice, které by měly zobrazovat obal alba. Pokud zjistíte, že album nemá odpovídající obálku nebo že nemá žádnou obálku, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Zobrazí se nabídka, ve které najdete možnost „Upravit informace“. Kliknutím na tuto možnost se zobrazí okno Upravit informace o albu.

Zde můžete metadata upravit ručně nebo můžete kliknout na tlačítko „Vyhledat informace o albu“. Pokud se rozhodnete pro druhou možnost, aplikace Groove Music bude hledat správná metadata na webu. Výsledky mohou být bohužel náhodné. Kromě toho může vyhledání příslušných údajů online programu chvíli trvat.

Pokud máte v počítači soubor s obrázkem správného obalu alba, můžete jej přidat ručně kliknutím na ikonu tužky vlevo dole u miniatury obalu alba. Spustí se okno průzkumníka souborů, ve kterém můžete přejít na správný soubor obrázku. Po dokončení klikněte na tlačítko „Uložit“ v dolní části okna.

Použití přehrávače VLC Media Player

Pokud používáte přehrávač VLC Media Player ke sledování video souborů, je pravděpodobné, že jej budete používat také k poslechu hudby. Přidání obalu alba k souborům MP3, kterým obal chybí, je naštěstí rychlé a bezbolestné. Nejprve přidejte soubor MP3 do seznamu skladeb VLC. Jakmile se skladba objeví v poli seznamu skladeb, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a z nabídky vyberte možnost „Informace“. Otevře se nové okno VLC s názvem „Informace o médiích“.Související články

  • Jak zajistit, aby systém Windows 10 používal méně dat ?
  • Proč v systému Linux potřebujeme odkládací prostor ?
  • Jak zakázat oznámení o nové aplikaci ve Windows 10

V tomto okně se zobrazí všechna metadata vložená do tohoto souboru MP3. Zde můžete změnit kterékoli pole, nás však zajímá především pravý dolní roh okna Informace o médiích. Zde se zobrazí obdélník s nesprávnou obálkou alba nebo logo VLC (oranžovo-bílý dopravní kužel), což znamená, že žádná obálka alba není k dispozici. Chcete-li zobrazit správný obal alba, klikněte na něj pravým tlačítkem myši. Zobrazí se nabídka se dvěma možnostmi: „Stáhnout obálku“ nebo „Přidat obálku ze souboru“.

Pokud jste připojeni k internetu a ostatní metadata MP3 jsou správná (jméno interpreta, název alba atd.), můžete písmo nainstalovat.), můžete vybrat možnost „Stáhnout obálku“. VLC pak najde správný obal na základě metadat vašeho souboru MP3. Pokud je obal alba uložen v počítači, můžete také vybrat možnost „Přidat obal ze souboru“. Zobrazí se okno Průzkumníka souborů, které vám umožní nasměrovat VLC na umístění souboru s obrázkem v počítači. Po zobrazení správného obalu alba můžete okno s informacemi o médiích zavřít.

Vadí vám, že vaše soubory MP3 nemají v souboru vložena příslušná metadata? ? Jaký způsob přidávání obalu alba do souborů MP3 upřednostňujete? ? Dejte nám vědět v komentářích!

Je tento článek užitečný ? Ano Ne