Jak odstranit stránky v aplikaci Microsoft Word pomocí libovolné verze

Přestože v dokumentu aplikace Microsoft Word neexistuje akce pro odstranění stránky, můžete snadno odstranit veškerý text na této stránce pomocí příkazu Odstranit nebo Backspace na klávesnici. Nejprve však použijte Zobrazit/skrýt abyste zjistili, co přesně je třeba odstranit.

Tento článek se týká aplikací Word pro Microsoft 365, Word pro Microsoft 365 pro Mac, Word 2019, Word 2019 pro Mac, Word 2016, Word 2016 pro Mac, Word 2013 a Word 2010.

Použijte funkci Zobrazit/skrýt

Zobrazit/skrýt ve Wordu zobrazuje skryté formátovací symboly, jako jsou značky odstavců, buňky tabulky, zalomení stránky a mezery mezi slovy. Pomocí ní můžete zjistit, co je třeba odstranit, a vyhnout se odstranění textu, který chcete zachovat.

Pokud na dokumentu spolupracujete, povolte před provedením větších revizí funkci Sledovat změny, aby spolupracovníci viděli vaše příspěvky.

Aktivujte Zobrazit/skrýt před odstraněním textu ze stránky dokumentu Word. Zde je návod, jak to udělat.

 • Na pásu karet vyberte možnost Home.

 • V Skupina odstavců vybrat Zobrazit/skrýt (symbol odstavce).

 • V textu jsou nyní viditelné formátovací symboly.

 • Chcete-li tuto funkci vypnout, vyberte Zobrazit/skrýt opět.

 • Můžete také použít kombinaci kláves CtrlSměna8 nebo Command+Shift+8 pro přepnutí Zobrazit/skrýt v článku.

  Použijte klávesu Backspace

  Když vidíte formátovací symboly dokumentu, můžete zjistit, které části dokumentu je třeba odstranit, abyste odstranili jednu stránku. Chcete-li odstranit veškerý materiál, umístěte kurzor na konec textu, který chcete odstranit, a stiskněte a podržte tlačítko Zpátky klíč.

  Klávesnice Mac nemají Backspace klíč. Místo toho se Odstranit slouží ke stejnému účelu.

  V závislosti na množství textu zvažte možnost zvýraznění textu pomocí klávesové zkratky a poté použijte klávesu Backspace klíč. Chcete-li zvýraznit a odstranit text, použijte Backspace Klíč :

 • Umístěte kurzor na začátek textu, který chcete odstranit.Podobné články

  • Anotování obrázku v aplikaci Microsoft Word
  • Jak udržovat dokumenty aplikace Word uspořádané
  • Použití funkce komentářů aplikace Microsoft Word
 • Stiskněte a podržte tlačítko CtrlSměna nebo Command+Shift. Současně stiskněte tlačítko Šipka dolů na klávesnici zvýrazníte vždy jeden odstavec. Pokračujte, dokud se nezvýrazní celý text, který chcete odstranit, a pak uvolněte všechna tři tlačítka.

  Pomocí myši nebo touchpadu můžete také zvýraznit veškerý text na stránce, který chcete odstranit.

 • Stiskněte tlačítko Backspace odstranit veškerý text. Text se vymaže a na další stránce se zobrazí text.

  Použijte klávesu „Delete“

  Použití Odstranit Odstranění stránky je podobné jako použití příkazu Backspace s tím rozdílem, že kurzor umístíte na začátek textu, který chcete vymazat, a ne na jeho konec. Pokud chcete zvýraznit a poté odstranit text, postupujte podle výše uvedených pokynů, ale místo stisknutí tlačítka Jdi zpět stiskněte tlačítko Odstranit klíč.