Jak aktivovat a používat Prohlížeč znaků OS X v počítači Mac

Klávesnice systému OS X nabízí řadu běžných znaků pro zvolený jazyk a další znaky jsou k dispozici pomocí modifikátorových kláves, jako jsou Shift, Command a Option. Měli byste si uvědomit, že těmto klávesám lze přiřadit pouze několik znaků a že se jedná pouze o několik z mnoha znaků, které můžete při psaní dokumentů používat.

Některé programy mají pro přístup k těmto dalším znakům vlastní metody zadávání, ale pokud je používaný program nepodporuje, můžete použít vestavěný prohlížeč systému OS X a vyhledat a použít libovolné z nich, mimo jiné matematické symboly, řecké a latinské znaky, čínské znaky, emotikony a dokonce i Braillovo písmo.

Všechny tyto znaky jsou k dispozici v paletě Prohlížeč znaků systému. Ve výchozím nastavení je tato funkce v systému zakázána, ale lze ji povolit následujícím způsobem:

Jak povolit paletu Prohlížeč znaků v systému OS X :

1. Otevřete Předvolby systému v nabídce Apple.

2. Klikněte na část „Klávesnice“, jak je znázorněno níže:

3. Na kartě „Klávesnice“ aktivujte možnost „Zobrazit zobrazení klávesnice a znaků na panelu nabídek“.

V systémové nabídce se nyní vedle data a času zobrazí malá vstupní nabídka:

Nabídka zadávání je černobílá ikona, ale pokud vyberete více rozložení zemí, které chcete zahrnout do seznamu, nabídka zadávání se změní tak, aby zobrazovala vlajku aktuálně vybraného rozložení, což je funkce, kterou někteří lidé mohou upřednostnit před základní ikonou zadávání.

Vyberte ikonu v nabídce a zvolte možnost Prohlížeč znaků.

Zobrazí se nabídka prohlížeče postav, která je rozdělena do různých kategorií, které můžete použít. Ve výchozím nastavení zobrazuje společnost Apple pouze několik běžných kategorií, ale kliknutím na nabídku ozubeného kola v horní části okna a výběrem možnosti „Přizpůsobit seznam…“ můžete povolit další. V seznamu můžete zaškrtnout různé další kategorie, které mají být zahrnuty do prohlížeče postav. okno.Podobné články

 • V jakém jazyce je napsán iOS ?
 • Co je to inženýr systému IOS ?
 • Zrcadlení přes Airplay z iPhonu/iPadu na Apple TV, Mac nebo Windows PC

Jak použít znak/symbol z nabídky prohlížeče znaků :

Když najdete symbol, který se vám líbí,

 • Můžete na něj dvakrát kliknout a vložit ho do dokumentu.
 • Nebo ji můžete přetáhnout z okna na požadované místo, kam ji chcete vložit.

  TipPokud jste našli postavu, kterou budete používat opakovaně, vyberte její ikonu a kliknutím na tlačítko „Přidat k oblíbeným“ ji přidejte do nabídky oblíbených položek Prohlížeče postav, abyste k ní měli snadný přístup.

  Kromě toho se v sekci Nedávno použité symboly uchovává skupina naposledy zobrazených symbolů, takže je tam můžete najít.

  Ikony můžete také snadno vyhledávat v Prohlížeči znaků. Pokud například vyhledáte „jazyk“, zobrazí se všechna písmena, která tvoří slovo jazyk (t,o,n,g,u,e), a všechny symboly/emotikony/znaky, které obsahují nebo představují jazyky.

  Nezapomeňte však, že vyhledávání není nejlepší. V mnoha případech se vám může stát, že nenajdete to, co hledáte, ale většinou bude hledání dostatečně blízko.

  Tipy, zpětnou vazbu a dotazy rádi zodpovíme v komentářích níže.

  Je tento článek užitečný ? Ano Ne