8 nejlepších hacků přístupnosti pro iPhone, které může použít každý

Společnost Apple v posledních letech udělala hodně pro optimalizaci svého softwaru pro uživatele se speciálními potřebami. Systémy iOS a iPadOS jsou nyní vybaveny řadou nastavení týkajících se přístupnosti, která umožňují vyladit ovládání zařízení. Jedná se o jednu z nejvíce přehlížených funkcí a jsme si jisti, že budete rádi, že jste ji objevili. Představujeme vám osm nejlepších hacků pro přístupnost iPhonu, které může použít každý.

Kde najdete nabídku přístupnosti iPhonu ?

V dřívějších verzích iOS byla nabídka Zpřístupnění poněkud skrytá. To však již neplatí. Nyní se k němu dostanete přes „Nastavení -> Zpřístupnění“.

Některé hacky přístupnosti uvádějí definici „zkratky přístupnosti“. Trojitým klepnutím na boční tlačítko na novějších iPhonech (nebo na tlačítko Domů na starších iPhonech) můžete vyvolat zástupce pro přístupnost a rychle zapnout nebo vypnout některé z přístupnostních háčků.

Nastavení zkratky pro přístupnost v dolní části nabídky Přístupnost. Pokud povolíte více zkratek, zobrazí se při vyvolání zkratky nabídka, ve které můžete vybrat, kterou z vybraných zkratek přístupnosti povolit nebo zakázat.

1. Zakázání automatického jasu iPhonu

V minulosti byly iPhony vybaveny speciální možností „Automatický jas“ v aplikaci Nastavení. Pomocí této možnosti můžete zabránit automatickému nastavení jasu obrazovky pomocí senzorů telefonu. Tato funkce je však nyní součástí skupiny nastavení zpřístupnění a je ve výchozím nastavení povolena jako chytrý způsob prodloužení výdrže baterie iPhonu.

Konkrétně přejděte do „Nastavení -> Zpřístupnění -> Zobrazení a velikost textu“, pak sjeďte dolů a stiskněte přepínač napravo od položky „Automatický jas“. Po vypnutí tohoto výchozího nastavení můžete na iPhonu použít posuvník jasu („Nastavení -> Obecné -> Displej a jas“).

2. Povolení „chytrého“ tmavého režimu

Pomocí funkce „Smart Invert“ (Obecné -> Zpřístupnění -> Zobrazení a velikost textu) můžete inteligentně invertovat barvy uživatelského rozhraní iPhonu. To má za následek ztmavení obrazovky a obecně lepší čitelnost textu, zejména ve velmi tmavých nebo velmi světlých oblastech.

„Smart Invert“ je lepší verze nástroje pro přístupnost „Classic Invert“, který je stále k dispozici. Celé rozhraní by bylo negativní, včetně obrázků, ikon aplikací a všech prvků rozhraní. Nové barevné schéma „Smart Invert“ je naštěstí selektivnější, pokud jde o inverze. V některých tmavých aplikacích neinvertuje prvky, jako jsou obrázky, média a prvky rozhraní.

3. Přístup k režimu „Jednou rukou“ na iPhonu

S rostoucí velikostí iPhonů se ovládání jednou rukou stalo méně reálným. Volba přístupnosti vám to může usnadnit.

Tato funkce je navržena tak, aby se horní část obrazovky posunula zhruba do poloviny dolů a nabídky a ikony byly snadno dosažitelné. Chcete-li tento nástroj aktivovat, přejeďte prstem po spodním okraji obrazovky směrem dolů.

Problémem této funkce je, že je ve výchozím nastavení povolena. Pokud nemáte příliš velký iPhone, může vám tato konfigurace připadat trochu nepohodlná. Přesto lze tento hack přístupnosti snadno povolit nebo zakázat. Chcete-li povolit nebo zakázat přístupnost, přejděte na „Obecné -> Přístupnost -> Dotyk“.

4. Vytvoření statického uživatelského rozhraní iPhonu

Myslíme si, že společnost Apple odvedla v systému iOS skvělou práci při vytváření plynulých animací. Chápeme však také, že ne každému se to líbí. Pokud chcete, aby byly věci statické, přejděte na „Obecné -> Zpřístupnění -> Pohyb“.

Podívejte se na začátek této stránky. Zde se zobrazí možnost snížit pohyb uživatelského rozhraní iOS, což zahrnuje také paralaxní efekt ikon. Tuto funkci aktivujete stisknutím přepínače vedle položky „Redukovat pohyb“. Objeví se také další možnost, která umožňuje omezit pohyb ovládacích prvků uživatelského rozhraní, které se při objevování a mizení posouvají.

Věděli jste, že stisknutím zadní strany iPhonu můžete spustit konkrétní akce? ? Například můžete dvakrát stisknout tlačítko pro spuštění aplikace Fotoaparát nebo třikrát stisknout tlačítko pro otevření nabídky multitaskingu telefonu. Tuto nedávno zavedenou funkci zpřístupnění najdete v části „Obecné -> Zpřístupnění -> Fyzické a motorické -> Dotyk -> Zpětné klepnutí“.Související články

  • Přidání řady slov a znaků do libovolného programu pro Mac
  • 3 alternativy k Safari pro iPhone
  • Otázka : Jak stáhnout beta verzi systému iOS 11? ?

Musíme uznat, že společnost Apple tuto funkci skvěle skryla, a nevíme proč. Možná se vám to bude hodit, a proto jsme pro vás připravili speciální článek o tom, jak na iPhonu povolit akce Back Tap.

6. Získání trvalé kontextové nabídky

Tlačítko AssistiveTouch na obrazovce můžete použít jako vysoce přizpůsobitelnou zkratku pro přístup k různým typům funkcí a nástrojů iPhonu. Po zapnutí se na obrazovce vždy zobrazí tlačítko AssistiveTouch. Můžete ji však přetáhnout po obrazovce, aby vám nepřekážela. Když se ikona nepoužívá, zmizí na nižší krytí.

Povolení funkce AssistiveTouch v části Dotyk v nabídce Zpřístupnění. Můžete upravit reakci tlačítka po stisknutí a nastavit, aby tlačítko fungovalo přesně jako (fyzické) domovské tlačítko, nebo povolit a přizpůsobit jeho funkci zástupce.

7. Komunikace se Siri prostřednictvím SMS

Povolení možnosti „Klepnout na Siri“ v nabídce Siri pro interakci s digitálním asistentem Apple prostřednictvím klávesnice. Pro tichý provoz nastavte položku „Hlasová zpětná vazba“ na „Když je tichý režim vypnutý“. To umožňuje tichou interakci se Siri, když je telefon nastaven na tichý režim.

Hlasově aktivovanou verzi Siri můžete stále používat tak, že řeknete „Say Siri“ nebo na digitální asistentku po vyvolání promluvíte, čímž se hlasová interakce dočasně aktivuje. Když je tento hack přístupnosti povolen, podržením bočního tlačítka zobrazíte klávesnici a zakážete hlasové odpovědi Siri. (Pokud máte starší iPhone, můžete místo toho podržet tlačítko Domů.)

8. Přístup k aplikaci Skrytá lupa

Nebylo by skvělé, kdybyste mohli iPhone používat jako lupu? ? Tato možnost je již integrovaná a není dostupná prostřednictvím aplikace Fotoaparát. Tato aplikace je ve výchozím nastavení také vypnutá (skrytá).

Chcete-li v iPhonu povolit aplikaci Lupa, přejděte do „Nastavení -> Zpřístupnění -> Lupa“. Tuto možnost aktivujte stisknutím přepínače. Tím se do iPhonu přidá nová aplikace, kterou můžete otevřít vyhledáním položky „Lupa“. Lze ji také přidat do řídicího centra.

Wrap

Nabídka Zpřístupnění je plná dalších tipů, které vám usnadní používání iPhonu. Určitě věnujte nějaký čas prozkoumání této části aplikace Nastavení. Jsme si jisti, že najdete něco užitečného.

Další informace o tomto tématu najdete zde: Jak používat upozornění na rozpoznávání zvuku v iPhonu?. Možná se také budete chtít dozvědět, jak v Macu invertovat barvy displeje.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne