7 věcí, které můžete na Macu dělat pomocí klávesy Option

Klávesa Option na Macu vám může hodně pomoci, pokud víte, jak funguje. Není to obyčejná klávesa, která umožňuje psát znaky nebo pomáhá používat klávesové zkratky. Má svou vlastní funkci, díky které vyniká v davu. Jakmile se naučíte, co pro vás dělá, začnete ji používat při každodenních úkolech.

Zde je sedm věcí, které můžete na Macu dělat pomocí klávesy Option.

1. Podívejte se na podrobnosti o síťovém připojení

Po kliknutí na ikonu WiFi na panelu nabídek máte k dispozici pouze omezený počet možností. Pomocí klávesy Option můžete v nabídce zobrazit další možnosti, které vám pomohou spravovat síťová připojení.

Podržte klávesu Option na klávesnici a klikněte na ikonu WiFi v panelu nabídek, kde se kromě běžných možností zobrazí ještě několik dalších. Měly by se také zobrazit další podrobnosti o vaší aktuální síti Wi-Fi. To by vám určitě mělo pomoci při diagnostice vaší sítě, nebo pokud jen chcete vědět, co přesně je ve vašem síťovém připojení.

Výkon baterie Macu se časem snižuje. Je dobré baterii pravidelně kontrolovat a zjišťovat, jak je v pořádku. Jak tento úkol co nejefektivněji provést? ?

Podržte stisknutou klávesu Option a klikněte na ikonu baterie na panelu nabídek, kde se zobrazí aktuální stav baterie. Píše se tam normální ? Pokud ano, není třeba ji měnit a můžete ji používat několik dalších měsíců.

3. Zobrazení podrobností o Bluetooth

Přestože Bluetooth už není tak populární jako dřív, je stále součástí každého Macu. Na Macu se obvykle používá spolu s AirDrop ke sdílení souborů mezi dvěma zařízeními Apple.

Pokud budete chtít zjistit podrobnosti o svém adaptéru Bluetooth, můžete podržet klávesu Option a kliknout na ikonu Bluetooth na panelu nabídek, kde se zobrazí všechny informace o vašem adaptéru.

4. Řezání souboru

Na rozdíl od systému Windows není na počítačích Mac k dispozici funkce „Vyjmout soubor“, což znamená, že soubor musíte nejprve zkopírovat, vložit kamkoli chcete a poté jej z původního umístění odstranit. Tomu se na Macu říká „řezání souboru“.

Pomocí klávesy Option můžete v počítači Mac vyjmout soubor. Chcete-li ji použít, jednoduše zkopírujte soubor jako obvykle, přejděte do složky, kam jej chcete vložit, podržte klávesu Option, klikněte pravým tlačítkem myši do okna a vyberte možnost „Přesunout položku sem“ a soubor bude k dispozici v aktuální složce. Na původním místě již nebude existovat.Související články

  • GeekTool: Proměňte plochu Macu v informační centrum
  • Proč se mi kalendář aplikace Outlook nesynchronizuje se systémem Android? ?
  • Mohu vyvíjet iOS ve Windows ?

5. Sloučení složek

Možnost sloučení složek se ve Finderu na Macu obvykle nezobrazuje. Pomocí klávesy Option ji můžete aktivovat a nechat ji dělat to, co říká.

Přetáhněte složku a podržte stisknutou klávesu Option a vedle ostatních možností se zobrazí možnost „Sloučit“. Měl by vám umožnit sloučit dvě složky do jedné a zachovat veškerý jejich obsah.

6. Otevřete složku knihovny

Složka Knihovna není snadno přístupná, protože obsahuje data, která podle společnosti Apple nejsou pro běžného uživatele vhodná. Obsahuje data aplikace, nastavení profilu atd.

Klávesa Option umožňuje přístup do této skryté složky v počítači Mac. Stačí být v okně Finderu, podržet klávesu Option a kliknout na „Go“ a následně na „Library“.

7. Další možnosti v jiných aplikacích

Klávesa Option slouží nejen k vyvolání dalších možností ve výchozím systému Mac, ale také k získání nových možností v jiných aplikacích. Spusťte například aplikaci Microsoft Excel na počítači Mac, podržte klávesu Option, klikněte na nabídku „Excel“ v levém horním rohu a zobrazí se nová možnost „Ukončit a ponechat systém Windows“.

Závěr

Ačkoli vypadá jako obyčejný malý klíč, klíč Option má mnoho předností a výše uvedený průvodce by vám měl pomoci odhalit jeho skutečný potenciál.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne