6 nejlepších gamepadů pro Android

Dokonce i levné telefony s Androidem dnes dokážou emulovat PSP a na špičkových telefonech běží hry s otevřeným světem, jako je Fortnite a Genshin Impact. Připojení gamepadu k telefonu se systémem Android je atraktivní. Přidání gamepadu výrazně zlepší přesnost a viditelnost vstupů. Zde je nejlepší gamepad pro Android, který byste si měli pořídit, abyste svůj telefon se systémem Android proměnili v herní zařízení.

 • 9 slov na rozloučenou

  Jaký je dobrý gamepad pro Android ?

  U gamepadu pro Android je třeba hledat tyto tři hlavní věci

 • kompatibilita s vaším zařízením
 • vysoká kvalita provedení,
 • a mapovací software.

  Gamepad pro Android se všemi třemi těmito prvky je vzácný dar a my jsme níže zúžili výběr nejlepších možností, které splňují tyto kritické body.

  Existuje však alternativa, která stojí za zvážení, zejména pokud používáte tablet: běžný herní ovladač s podporou Bluetooth !

  Pokud používáte telefon se systémem Android a máte ovladač pro konzoli Xbox One/Xbox Series, doporučujeme vám zvážit i možnost pořízení klipu na telefon s ovladačem ! Bude to trochu těžkopádné, ale pokud dáváte přednost autentickému ovládání na konzoli, je to nejlepší volba.

  1. Nejlepší pro konkurenci – Razer Raiju Mobile

  Zdá se, že Razer Raiju Mobile kombinuje nejlepší prvky proprietárních ovladačů a poté je zmenšuje na velikost a hmotnost, které umožňují kompatibilitu s mobilními zařízeními. Má posunuté analogové páčky ovladače Xbox, ale samostatná tlačítka D-padu ovladače DualShock 4.

  Je také velmi lehký, váží 0,67 kg, takže se vám ruce příliš rychle neunaví, a všechna tlačítka jsou znovu nastavitelná, pokud si pořídíte doprovodnou aplikaci, režim vlasové spouště pro snímání FPS a vestavěný stojan s úhly pohledu 60 stupňů, který můžete v době nepoužívání do značné míry vysunout.

  Samozřejmě mluvíme o společnosti Razer – jednom z veteránů herního hardwaru – takže je zde vynikající poprodejní podpora a můžete očekávat, že tento model vydrží.

  2. Nejlepší ovladač první strany – DualShock 4

  Pokud chcete nejlepší podporu, ergonomii a spolehlivost, pak si pravděpodobně budete chtít vybrat jeden z oficiálních ovladačů pro konzole. Mohli bychom psát eseje o výhodách ovladače Xbox One versus ovladače Switch Pro versus DualShock 4, ale jako mobilní herní ovladač vítězí DualShock 4.

  V konečném důsledku je DualShock 4 mnohem lehčí než ostatní dva, což je důležitý faktor, který je třeba vzít v úvahu, pokud používáte stojánek na ovladač a zároveň budete mít telefon v rukou. Je také o něco menší než ostatní dvě.

  Nejen to, ovladač PS4 je napájen z microUSB, nikoli z baterie, a mnoho držáků se dodává s kabelem, který umožňuje připojit DualShock 4 k telefonu a sdílet jeho baterii.

  3. Nejlepší celkový gamepad pro Android – Razer Kishi

  Naším tipem na nejlepší gamepad pro Android je Razer Kishi.

  Razer Kishi má vše: kompatibilitu s širokou škálou zařízení, ergonomický design a vynikající mapovací software. Software pro mapování je obzvláště pozoruhodný, protože jej můžete zprovoznit téměř s čímkoli, dokonce i s dotykovými hrami, které oficiálně nepodporují gamepady.Související články

  • Rychlá odpověď: Jak zablokovat číslo systému Android ?
  • Jak nastavit zasílání obchodních zpráv v systému Android ?
  • Otázka: Jak získat klávesnici Bitmoji v systému Android? ?

  Kromě softwaru je zde vynikající i hardware. Pokud má váš telefon vycentrovaný port USB-C, je pravděpodobné, že je s tímto ovladačem kompatibilní. Řadič založený na USB-C také minimalizuje vstupní zpoždění, které by se normálně objevilo při použití Bluetooth. Dokonce podporuje přímé nabíjení, takže nemusíte přerušovat hraní, abyste si nabili telefon, jako je tomu u jiných teleskopických ovladačů.

  4. Nejlepší malý gamepad pro Android – 8Bitdo Sn30 Pro pro Xbox Cloud Gaming

  Pokud hledáte maximální přenosnost, je 8Bitdo Sn30 Pro pro Xbox Cloud Gaming skvělou volbou. Díky přiloženému klipu se telefon promění spíše v Game Boy nebo PSP než v přepínač. Design konzole Xbox si zakládá na kompatibilitě s Xbox Cloud Gaming, ale můžete jej bez problémů používat se službou Steam Link a všemi aplikacemi podporovanými gamepady.

  Jedinou nevýhodou je absence softwaru pro dotykové mapování, ale to je hlavně proto, že je určen pro aplikace vytvořené kolem herních ovladačů. Stále můžete mapovat tlačítka a na hardwarové straně dokonce nastavit odpor/citlivost páček a spouští. V podstatě se jedná o malý ovladač Xbox Elite, který však ve skutečnosti nepodporuje XInput v systému Windows.

  5. Nejlepší tradiční gamepad pro Android – PowerA MOGA XP5-X

  Naším výběrem nejlepšího tradičního herního ovladače pro Android je PowerA MOGA XP5-X. Pokud dáváte přednost autentickému ovládání konzole, ale zároveň chcete vynikající software pro dotykové mapování a dvě programovatelná zadní tlačítka navíc, je tento ovladač pro vás ten pravý. Tvarem i pocitem je velmi podobný běžnému ovladači pro Xbox One, s výraznějším D-Padem.

  Software pro dotykové mapování je z větší části dobrý, ale nepodporuje všechny dotykové hry na Androidu jako Razer Kishi. Přesto je to skvělý gamepad pro Android se vším všudy a díky přidaným zadním pádlům má dokonce mírný vliv na ovladač Xbox Elite.

  6. Nejlepší rozpočtový herní ovladač pro Android – mobilní herní ovladač XFUNY

  V neposlední řadě je to mobilní herní ovladač XFUNY. Nenechte se zmást názvem značky, protože se ve skutečnosti jedná o renomované Saitake STK-7007xs. Pro ty, kteří to nevědí, je mnohými považován za nejlepší teleskopický ovladač pro Android. (Alespoň předtím, než se na scéně objevil Kiši a ostatní.)

  Má to však své nevýhody ve srovnání s něčím, jako je Kishi. Ačkoli má skvělou fyzickou kompatibilitu, je založen na technologii Bluetooth, takže dochází k dodatečnému zpoždění vstupu. Navíc si během hraní nebudete moci nabíjet telefon. Software pro přemapování také není k dispozici.

  Za tyto kompromisy však získáte poměrně dobře sestavený teleskopický ovladač pro zařízení se systémem Android s vynikajícím D-Padem a celkovým pocitem z ovládání za nízkou cenu. Pokud si chcete zahrát na Androidu a nezruinovat banku, je to skvělá volba.

  Často kladené otázky

  1. Opravdu potřebuji gamepad, nebo mi stačí dotykové ovládání? ?

  Kromě her určených přímo pro dotykové ovládání (jako je například Fruit Ninja) bude gamepad vždy poskytovat lepší zážitek. Kromě toho, že si nezakrýváte obrazovku prsty, je také mnohem snazší rozvíjet svalovou paměť pro rychlé reakce a složité manévry se skutečnými tlačítky a spouštěči. Zejména pokud chcete emulovat, je pro hardcore hraní na Androidu nutností mít pořádný gamepad.

  2. Proč je kvalitní D-Pad tak důležitý ?

  Pro pohodlné a přesné zadávání, zejména v plošinovkách nebo bojových hrách. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli zaměřit na gamepady s vynikajícími D-Pady, protože pokud váš gamepad nezvládne ani solidní hru Super Mario World, je to dost špatné znamení.

  3. Mohu tyto gamepady pro Android používat s tabletem ?

  Naprosto! Musíte se ujistit, že podporuje Bluetooth, takže možná nebudete chtít použít zařízení Kishi. Pokud již máte ovladač Xbox, může být skvělým gamepadem pro váš tablet.

  Slova na rozloučenou

  A to je vše! Doufáme, že vám tento článek pomohl najít nejlepší gamepad pro Android pro vaše potřeby. Ať už emulujete, hrajete nativní hry pro Android nebo streamujete hry, každý ovladač z tohoto seznamu by vám měl dobře posloužit. Máme také průvodce připojením ovladače Xbox One k systému Android, ale postup je většinou podobný i u jiných ovladačů. Komentujte níže a dejte nám vědět: jaký herní ovladač pro Android používáte a proč ?

  Je tento článek užitečný? ? Ano Ne

 • kompatibilní s vaším zařízením
 • skvělá kvalita provedení,
 • a mapovací software.

  Gamepad pro Android se všemi třemi těmito prvky je vzácný dárek a my jsme níže zúžili výběr nejlepších možností, které tyto kritické body splňují.

  Existuje však alternativa, která stojí za zvážení, zejména pokud používáte tablet: běžný gamepad s podporou Bluetooth !

  Pokud používáte telefon se systémem Android a máte ovladač pro konzoli Xbox One/Xbox Series, doporučujeme vám zvážit také možnost pořízení klipu pro telefon s ovladačem ! Bude to trochu těžší, ale pokud dáváte přednost autentickému ovládání na konzoli, je to nejlepší volba.

  1. Nejlepší pro konkurenci – Razer Raiju Mobile

  Zdá se, že Razer Raiju Mobile kombinuje nejlepší prvky proprietárních ovladačů a následně je zmenšuje na velikost a hmotnost, které umožňují kompatibilitu s mobilními zařízeními. Má posunuté analogové páčky ovladače Xbox, ale samostatná tlačítka D-padu ovladače DualShock 4.

  Je také velmi lehký, váží 0,67 kg, takže se vám ruce příliš rychle neunaví, a všechna tlačítka lze přemapovat, pokud si pořídíte doprovodnou aplikaci, režim vlasové spouště pro snímání FPS a vestavěný stojan s úhly pohledu 60 stupňů, který můžete v době nepoužívání do značné míry vysunout.

  Samozřejmě mluvíme o společnosti Razer – jednom z veteránů herního hardwaru – takže je k dispozici vynikající poprodejní podpora a můžete očekávat, že vydrží.

  2. Nejlepší ovladač první strany – DualShock 4

  Pokud chcete nejlepší podporu, ergonomii a spolehlivost, pak si pravděpodobně budete chtít vybrat jeden z oficiálních ovladačů pro konzole. Mohli bychom psát eseje o přednostech ovladače Xbox One versus ovladače Switch Pro versus DualShock 4, ale jako mobilní herní ovladač vítězí DualShock 4.

  V konečném důsledku je DualShock 4 mnohem lehčí než ostatní dva, což je důležitý faktor, který je třeba vzít v úvahu, pokud používáte stojánek na ovladač a zároveň budete mít telefon v rukou. Je také o něco menší než ostatní dvě.

  Nejen to, ovladač PS4 je napájen z microUSB, nikoli z baterie, a mnoho držáků se dodává s kabelem, který umožňuje připojit DualShock 4 k telefonu a sdílet jeho baterii.

  3. Nejlepší gamepad pro Android celkově – Razer Kishi

  Naším tipem na nejlepší gamepad pro Android je Razer Kishi.

  Razer Kishi má vše: kompatibilitu s širokou škálou zařízení, ergonomický design a vynikající mapovací software. Software pro mapování je obzvláště pozoruhodný, protože jej můžete zprovoznit téměř s čímkoli, dokonce i s dotykovými hrami, které oficiálně nepodporují gamepady.Související články

  • Rychlá odpověď: Jak zablokovat číslo systému Android ?
  • Jak nastavit zasílání obchodních zpráv v systému Android ?
  • Otázka: Jak získat klávesnici Bitmoji v systému Android? ?

  Kromě softwaru je zde vynikající i hardware. Pokud má váš telefon vycentrovaný port USB-C, je pravděpodobné, že je s tímto ovladačem kompatibilní. Řadič založený na USB-C také minimalizuje vstupní zpoždění, které by se normálně objevilo při použití Bluetooth. Dokonce podporuje přímé nabíjení, takže nemusíte přerušovat hraní, abyste si nabili telefon, jako je tomu u jiných teleskopických ovladačů.

  4. Nejlepší malý gamepad pro Android – 8Bitdo Sn30 Pro pro Xbox Cloud Gaming

  Pokud hledáte maximální přenosnost, je 8Bitdo Sn30 Pro pro Xbox Cloud Gaming vynikající volbou. S přiloženým klipem se telefon promění spíše v Game Boy nebo PSP než v přepínač. Design konzole Xbox si zakládá na kompatibilitě se službou Xbox Cloud Gaming, ale můžete ji bez problémů používat se službou Steam Link a všemi aplikacemi podporovanými herními ovladači.

  Jedinou nevýhodou je absence softwaru pro dotykové mapování, ale to je hlavně proto, že je určen pro aplikace vytvořené kolem herních ovladačů. Stále můžete mapovat tlačítka a na hardwarové straně dokonce nastavit odpor/citlivost páček a spouští. Je to v podstatě malý ovladač Xbox Elite, až na to, že ve skutečnosti nepodporuje XInput v systému Windows.

  5. Nejlepší tradiční gamepad pro Android – PowerA MOGA XP5-X

  Naším výběrem nejlepšího tradičního herního ovladače pro Android je PowerA MOGA XP5-X. Pokud dáváte přednost autentickému ovládání konzole, ale zároveň chcete vynikající software pro dotykové mapování a dvě další programovatelná zadní tlačítka, je tento ovladač pro vás ten pravý. Tvarem i pocitem je velmi podobný běžnému ovladači pro Xbox One, s výraznějším D-Padem.

  Software pro dotykové mapování je z větší části dobrý, ale nepodporuje všechny dotykové hry na Androidu jako Razer Kishi. Přesto je to skvělý gamepad pro Android se vším všudy a díky přidaným zadním pádlům má dokonce mírný vliv na ovladač Xbox Elite.

  6. Nejlepší rozpočtový herní ovladač pro Android – XFUNY Mobile Game Controller

  V neposlední řadě je to mobilní herní ovladač XFUNY. Nenechte se zmást názvem značky, protože se ve skutečnosti jedná o renomované Saitake STK-7007xs. Pro ty, kteří to nevědí, je mnohými považován za nejlepší teleskopický ovladač pro Android. (Alespoň než se na scéně objeví Kiši a ostatní.).)

  Má to však své nevýhody ve srovnání s něčím, jako je Kishi. Ačkoli má skvělou fyzickou kompatibilitu, je založen na technologii Bluetooth, takže dochází k dodatečnému zpoždění vstupu. Navíc si během hraní nebudete moci nabíjet telefon. Software pro přemapování také není k dispozici.

  Za tyto kompromisy však získáte poměrně dobře sestavený teleskopický ovladač pro zařízení se systémem Android s vynikajícím D-Padem a celkovým pocitem z ovládání za nízkou cenu. Pokud si chcete zahrát na Androidu a nezruinovat banku, je to skvělá volba.

  Často kladené otázky

  1. Opravdu potřebuji gamepad, nebo mi stačí dotykové ovládání? ?

  Kromě her určených přímo pro dotykové ovládání (jako je například Fruit Ninja) bude gamepad vždy poskytovat lepší zážitek. Kromě toho, že si nezakrýváte obrazovku prsty, je také mnohem snazší rozvíjet svalovou paměť pro rychlé reakce a složité manévry se skutečnými tlačítky a spouštěči. Zejména pokud chcete emulovat, je pro hardcore hraní na Androidu nezbytný pořádný herní ovladač.

  2. Proč je kvalitní D-Pad tak důležitý ?

  Pro pohodlné a přesné zadávání, zejména v plošinovkách nebo bojových hrách. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli zaměřit na gamepady s vynikajícími D-Pady, protože pokud váš gamepad nezvládne ani solidní hru Super Mario World, je to dost špatné znamení.

  3. Mohu tyto gamepady pro Android používat s tabletem ?

  Naprosto! Musíte se ujistit, že podporuje Bluetooth, takže možná nebudete chtít použít zařízení Kishi. Pokud již máte ovladač pro Xbox, může být skvělým herním ovladačem pro tablet.

  Slova na rozloučenou

  A to je vše! Doufáme, že vám tento článek pomohl najít nejlepší herní ovladač pro Android pro vaše potřeby. Ať už emulujete, hrajete nativní hry pro Android nebo streamujete hry, každý ovladač z tohoto seznamu by vám měl dobře posloužit. Máme také průvodce připojením ovladače Xbox One k systému Android, ale ve skutečnosti je postup většinou podobný i u jiných ovladačů. Komentujte níže a dejte nám vědět: který gamepad pro Android používáte a proč ?

  Je tento článek užitečný ? Ano Ne