6 důvodů, proč uživatelé systému Windows 8.1 neúspěšný

Hodně se mluvilo o změnách ve Windows 8.1 se pro systém Windows 8 osvědčily. Jen velmi málo uživatelů vysvětlilo, proč systém Windows 8.1 z nich selhala. Microsoft se sice zaměřil na rychlý cyklus vydávání aktualizací podobný tomu, jakým je vydává společnost Apple, ale zapomněl, že Windows 8.1 byl určen k upgradu systému Windows 8 na úroveň, jakou měl mít při svém původním vydání.

1. Tlačítko Start

Tlačítko Start systému Windows 8.1 dlouho očekávaný je největším zklamáním náhledu. Když uživatelé požádali o návrat nabídky Start a společnost Microsoft jim odpověděla, mysleli si, že dostanou víc než jen doslovné tlačítko Start. Tlačítko Start a nabídka Start systému Windows 8.1 nejsou nic jiného než oslavovaná nabídka Win + X.

Toto není nabídka Start, kterou uživatelé systému Windows 8 hledali. Není to ani zdaleka a mnozí, kteří hledají náhradu, se budou držet bezplatných programů, jak jsme viděli, aby získali nabídku Start. To je zdaleka největší zklamání pro uživatele, kteří se těší na aktualizaci systému Windows 8.1.

2. Modernizace potíží

Upgrade na Windows 8 Preview.1 – neinstalovat ji na oddíl virtuálního počítače – je pro uživatele jen frustrací. Pokud se rozhodnete přejít na náhled místo samostatné instalace, budete muset po uvedení finální verze znovu nainstalovat všechny aplikace. Vzhledem k tomu, že proces „upgradu“ funguje stejně jako při běžném upgradu nebo instalaci velké aktualizace operačního systému, aniž by došlo ke ztrátě dat, není důvod, proč by společnost Microsoft nutila uživatele, aby tento problém řešili.

Pokud jste chtěli zjistit, o čem je systém Windows 8.1, ale nerozumíte tomu, jak ji nainstalovat na samostatný oddíl nebo virtuální počítač, což vás z přehledu zcela vylučuje.

3. Vylepšené aplikace

Společnost Microsoft se již několik měsíců chlubí tím, že se chystají změny ve Windows Store i v aplikacích pro Windows 8.1. Bohužel byly zavedeny pouze dvě rozšířené aplikace: Zdraví a fitness a Potraviny a nápoje. Zatímco se jedná o plnohodnotné aplikace, které využívají výhod moderního prostředí systému Windows 8, většina ostatních takzvaných „vylepšených aplikací“ funguje jen napůl nebo vůbec.

Seznam skladeb a skenování jsou chybné, přičemž skenování v současné době funguje pouze s kabelovými skenery. Pro tyto aplikace nebyly vydány žádné záplaty, které by je zprovoznily pro všechny uživatele systému Windows 8.1.

4. IE 11

IE 11, alespoň v náhledu systému Windows 8.1 je pouze upravený IE 10. V novém IE 11, který má zdůraznit spolupráci systému Windows 8 a webu, bylo provedeno jen velmi málo změn ve front-endu. Většina funkcí IE 11 bude uvolněna až po vydání systému Windows 8.1 v konečné verzi. Bude záležet na webových stránkách, blozích a službách, zda změní svůj způsob práce tak, aby fungovaly v IE 11.

IE 11 se v náhledu systému Windows 8 jeví jako naprosté plýtvání výkonem.1, protože uživatelé nemají k dispozici nic podstatného, co by mohli vyzkoušet.

5. Integrace služby SkyDrive

Podobné články

  • Jak vytvořit jednotku pro obnovení systému Windows 10
  • Jaké je výchozí nastavení UAC ve Windows 10 ?
  • Může systém Windows fungovat bez aktivace ?

Plná integrace služby SkyDrive konečně ve Windows 8 v Preview 8.1, ale problém je v tom, že ji nemůžete zakázat. Ve skutečnosti ji nemůžete odinstalovat vůbec. Pro uživatele, kteří používají jiné cloudové služby a konfigurace, může být problém, pokud během instalace systému Windows 8 omylem zapnete službu SkyDrive.1.

Integrace služby SkyDrive měla být součástí systému Windows 8 od prvního dne. Proč čekali až doposud, je záhadou. Integrace je sice téměř bezproblémová, ale nemožnost odinstalovat službu SkyDrive vyčerpává systémové prostředky a představuje frustraci pro ty, kteří mohou omylem uložit nebo odstranit soubory ve složkách SkyDrive.

6. Neřešte nic špatného se systémem Windows 8

Celkově lze říci, že systém Windows 8.1 se zdá, že jde o kosmetické změny, upgrady aplikací a doplňky operačního systému, které ve skutečnosti neřeší základní problémy systému Windows 8. Zdá se, že systém Windows 8.1 se jednoduše snaží „vylepšit“ to, co již známe jako Windows 8, místo aby se zabývala obavami uživatelů, že verze pro PC je pouhým portem dotykového operačního systému.

Pokud se Microsoft chtěl zaměřit na mobilní trh, měl místo Windows 8 pro osobní počítače vydat operační systém pouze pro mobilní zařízení. V systému Windows 7 byl stále prostor pro zlepšení a změny, aby mohl konkurovat na trhu operačních systémů. Místo toho Microsoft opět dokázal, že jeho vize je důležitější než funkce systému Windows 8.1.

Závěr

Je pravděpodobné, že až bude systém Windows 8.1 přijde ve své finální podobě, několik chyb musí být ještě opraveno jednotlivými aktualizacemi systému Windows. Bohužel, dobré úmysly společnosti Microsoft se mohou ukázat jako zkáza první velké aktualizace systému Windows 8. Teprve čas ukáže, zda systém Windows 8.1 může skutečně splnit očekávání, protože se blíží oficiální vydání.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne