5 způsobů použití ekvalizéru na hudbu v systému macOS

Použití ekvalizéru v systému macOS vám umožní převzít kontrolu nad přehráváním zvuku. Pomocí ekvalizéru můžete korigovat problematický zvuk nebo vylepšit nahranou hudbu. Tento článek ukazuje pět způsobů použití ekvalizéru v systému macOS.

1. Únos zvuku

Audio Hijack je aplikace profesionální kvality, která umožňuje používat efekty na zvukový systém Macu. Může se zaměřit na zvuk z jedné aplikace nebo celého systému. Snadno můžete použít deseti- nebo třicetipásmový ekvalizér a přesně tvarovat zvuk. Pokud nejste profesionální zvukař, může vám chvíli trvat, než se seznámíte s kompletní sadou funkcí aplikace. Pokud chcete jen základní nastavení, můžete pomocí aplikace Boom snadno použít jednoduchou křivku ekvalizéru na Macu.

Audio Hijack také umožňuje spoustu dalších zvukových efektů kromě ekvalizace, jako je komprese a filtrování. Pokud víte, jak tyto nástroje používat, Audio Hijack vám umožní neuvěřitelně přesnou kontrolu nad zvukem vašeho systému. Audio Hijack poskytuje také nástroje pro nahrávání zvukových proudů, takže je ideální pro podcastery a streamery, kteří mohou nahrávat své skladby.

2. Boum2

Boom2, který je již oblíbenou aplikací ekvalizéru pro macOS, přebírá vše z původního Boomu a vylepšuje ho. Chcete okamžitě optimalizovat objem mediálních souborů ? Boom2 používá inteligentní algoritmus a dělá práci za vás. Za cenu 13,99 USD v Mac App Store vám Boom2 doporučí optimální nastavení ekvalizéru pro jakýkoli zvukový nebo video soubor.

A ještě lépe, můžete si do iPhonu nebo iPadu nainstalovat aplikaci Boom Remote a ovládat výchozí úrovně hlasitosti Macu i různé efekty ekvalizéru aplikace. Díky tomu, že funguje také pro Spotify, QuickTime, Music a VLC, je cena ještě lepší.

Aplikace Airfoil od tvůrců aplikace Audio Hijack je navržena jako bezplatná aplikace pro směrování zvuku do jiných bezdrátových zařízení. Je však vybaven také jednoduchým desetipásmovým ekvalizérem, který lze použít na jakýkoli zdroj zvuku v počítači. Pro využití ekvalizéru není nutné zvuk směrovat, takže můžete použít bezplatný ekvalizér na jakýkoli zvuk systému macOS z jedné aplikace nebo celého systému.

Airfoil je velmi jednoduchý, takže se velmi snadno používá. V celé aplikaci je jen několik tlačítek. V horní části vyberte zdroj zvuku a nastavte ekvalizér podle svých představ. To je vše, co k tomu můžeme říct.

4. eqMac

eqMac je relativně nová aplikace pro macOS, která je k dispozici zdarma, ale už si získala několik příznivců. Pokud máte pocit, že váš Mac nemá dostatek basů nebo že mu chybí údernost, je nastavení v eqMacu velmi snadné. Základní ekvalizér je rozhodně vhodnější pro začátečníky s přepínači úrovní basů, středů a výšek. Pokročilejší ekvalizér přidává řadu možností, včetně nastavení frekvenčního/Hz rozsahu pro mnohem věrnější zvuk.

Zesílení hlasitosti vám také pomůže dostat z něj maximum, a to doslova, díky možnosti zvýšit hlasitost až na hranici možností systému macOS. Pokud budete chtít někdy přesunout vyvážení zvuku zprava doleva, můžete to také snadno udělat. Navíc to funguje jak pro AirPods a sluchátka, tak pro obecné reproduktory, protože jakákoli změna ekvalizéru ovlivní zvuk bez ohledu na výstup. Díky tomu, že to vše lze provést bez jakýchkoli nákladů, je eqMac pro majitele macOS neuvěřitelně atraktivní volbou.

I když specializované aplikace mohou přidat další funkce, často za poplatek, někdy je to nejlepší přímo před vámi. Ve vyhrazené aplikaci Hudba na Macu můžete do aplikace vstoupit a v horní nabídce kliknout na „Okno -> Ekvalizér“. Stejně jako ostatní aplikace ekvalizéru funguje aplikace Hudba podobně, protože má několik stejných možností.

Můžete si vybrat předvolbu z různých typů hudby nebo přetažením posuvníků upravit hlasitost v jednotlivých frekvenčních pásmech. Můžete také nastavit hlasitost předzesilovače, který pokryje všechny dostupné frekvence. Jakmile najdete přesné nastavení, které chcete, můžete si vytvořit vlastní předvolbu, abyste už nikdy nemuseli hledat stejné nastavení.

Posledním nastavením je přejít do nabídky „Hudba -> Předvolby“ a kliknutím na položku Přehrávání zkontrolovat, zda je vybrána možnost „Sound Enhancer“. Zesilovač zvuku můžete snižovat nebo zvyšovat, dokud nenajdete optimální nastavení. Aplikace Hudba není tak bohatá na funkce jako aplikace Airfoil nebo Boom2, ale je zdarma, integrovaná a snadno se optimalizuje.

Hudba je už dlouho základem ekosystému Apple a systému macOS. Najít správný ekvalizér je tak jednoduché, jako vybrat jednu z možností v tomto seznamu. Pokud chcete hudbu optimalizovat, přečtěte si, jak odstranit šum na pozadí ze zvukových souborů v systému macOS, a vše o Apple Lossless Music.

Je tento článek užitečný ? Ano NePodobné položky

  • Funguje AdGuard s prohlížečem Chrome iOS ?
  • Otázka: Jak získat přístup do Game Center Ios 10 ?
  • Rychlá odpověď: Co je systém Ios? ?