5 skvělých alternativ k iTunes na Macu

Přestože iTunes není nutně považován za monopol, je považován za mnohem pohodlnější a jednodušší způsob nákupu a organizace hudební knihovny. Pro mnoho uživatelů Maců je tento software pro správu hudby de facto volbou už od svého vzniku před jedenácti lety. S vývojem nových alternativ však mnoho lidí chce přejít na jiný přehrávač, aby nebyli vázáni na software a mohli svou hudební knihovnu snadno přesunout jinam.

1. Spotify

Jednou z největších stížností na iTunes je nemožnost objevovat nové skladby bez značných nákladů. Spotify proti tomu staví svůj program. Spotify je program pro poslech hudby, který vám umožní „pomoci si“ téměř jakoukoli skladbou, kterou chcete poslouchat. Máte možnost sdílet to, co si prohlížíte, se svými přáteli na Facebooku prostřednictvím pohodlného připojení k Facebooku. Nevýhody jsou navíc minimální, a to i pro uživatele zdarma.

Pokud jste ochotni poslouchat hudbu s několika reklamami a prostřednictvím internetového připojení počítače, pak pro vás může být Spotify skvělou alternativou. Pokud chcete vyhodit reklamy z okna, budete muset zaplatit 4,99 dolaru měsíčně, a pokud chcete hrát neomezeně kdekoli, budete muset zaplatit 9,99 dolaru měsíčně.

V přepočtu to odpovídá asi 10 skladbám na iTunes. Je pravděpodobné, že výkonní uživatelé jsou ochotni platit 10 dolarů měsíčně za poslech více než 10 nových skladeb měsíčně, takže celkově to šetří peníze.

Spotify je k dispozici na jejich webových stránkách.

Pokud jste ochotni si připlatit za lepší kvalitu a výběr než u Spotify, Rdio je váš splněný sen. Zjistil jsem, že Rdio je vynikající hudební služba, a v mém testu se mi Rdio líbilo o něco více z hlediska uživatelského komfortu. Rdio (které mimochodem není nejlepším přítelem kontroly pravopisu) nabízí mnoho stejných funkcí, jaké jsme našli na Spotify.

Na papíře vypadají opravdu stejně. Podobně jako u Spotify, když platíte, nemusíte se obávat reklam. Získáte také možnost streamování a možnost vychutnat si klasiku a klasiku zároveň. Všechny balíčky Rdio však umožňují využívat offline, nejen nejdražší verze.

Jedinečnost Rdia spočívá v tom, že díky němu najdete nové skladby, které jste možná ani nehledali. Rdio vyžaduje, abyste byli na webu aktivní a objevovali nové chutě, hledali přátele Rdio, influencery atd.

Nejlevnější balíček Rdio za 4,99 dolaru vám umožní využívat rozsáhlou knihovnu pouze v počítači. Zaplaťte o 5 dolarů měsíčně více a stejný obsah budete mít k dispozici i na mobilním zařízení. Třetí možnost umožňuje dvě neomezená předplatná na jednom účtu za 17,99 USD měsíčně.

Rdio je k dispozici ke stažení na jejich webových stránkách.

3. iRip 2

Předchozí dva programy se zabývají problémem konzumace hudby. Aplikace iRip 2 však řeší častý problém, se kterým iTunes nepomáhá: přenos obsahu ze zařízení iOS do Macu. Stačí připojit zařízení iOS k počítači Mac se spuštěným iRipem 2 a můžete přenášet hudbu, filmy, televizní pořady, knihy, fotografie, kontakty atd.

Klade větší důraz na veškerý obsah v zařízení iDevice než jen na hudbu. Ano, iRip 2 vám dokonce umožňuje prohlížet textové zprávy uložené v iRip 2. Pokud máte hudbu, kterou necítíte potřebu přenášet, ale přesto si ji chcete vychutnat, iRip 2 vám umožní prohlédnout si i multimédia. Po dokončení iRip 2 umožňuje snadný přenos hudby do iTunes, místo abyste zůstali v iRipu 2.

Převezměte zpět kontrolu nad svým obsahem pomocí aplikace iRip 2, která je k dispozici zdarma na jejich webových stránkách k vyzkoušení a za 19,95 USD k zakoupení.

4. Clementine

Pokud hledáte alternativu, která by se svými možnostmi přiblížila iTunes, pak je Clementine jedním z programů, které to dokážou.

Clementine umožňuje poslouchat hudbu, kterou již vlastníte, a také poslouchat skladby na Spotify, Last.fm a mnoha dalších webových stránkách. Kromě toho máte stále možnost přidávat skladby do zařízení se systémem iOS a další. Mezi další menší funkce, které najdete na Clementine, patří texty písní, vyhledávání obalů alb atd.

Zajímavé je, že poslední aktualizace Clementine, která přidala službu Spotify a další služby, proběhla v zimě loňského roku, tedy ještě před systémem OS X Mountain Lion. Na webových stránkách je uvedeno, že podporují systém Lion, ale podpora systému Mountain Lion není výslovně zmíněna. Může to být jen název, ne nutně odraz podpory operačního systému, ale je třeba to mít na paměti pro případ, že by funkce v Clementine nefungovala.

Clementine lze najít a stáhnout z jejich webových stránek.

5. Pandora

Pandora je hudební web a aplikace, kterou všichni známe a milujeme. Oficiální aplikace Pandora sice není k dispozici, ale existuje mnoho neoficiálních aplikací pro Mac, které umožňují používat Pandoru. Pandora však nabízí doporučení skladeb k poslechu na základě hlasů, které dáváte jiným poslouchaným skladbám. Pandora se snaží, a pro mnoho lidí úspěšně, nabízet vynikající výběr. Ačkoli postrádá svobodu volby, která je součástí jiných služeb.

Služba Pandora je zdarma, ale bez reklamy stojí 36 dolarů ročně. Při testování služby Pandora jsem zjistil, že částka 36 dolarů za rok – bez reklam – je trochu zbytečná. Záleží však na konkrétním člověku. Pandora je dnes k dispozici na jejich webových stránkách a v App Store.

Existuje jiná alternativa k iTunes, kterou jsme vynechali? ? Řekněte nám to v komentářích!

Je tento článek užitečný ? Ano Ne