5 nejlepších čteček elektronických knih pro uživatele Linuxu

Stále více elektronických knih začíná nahrazovat fyzické knihy. To znamená, že se k digitálním knihám dostává stále více lidí, včetně uživatelů Linuxu. Proto jsme vytvořili tento seznam – abychom uživatelům Linuxu pomohli najít nejlepší čtečky elektronických knih !

Každá ze čteček elektronických knih na tomto seznamu je svým způsobem dobrá. Přesto jsou některé lepší než jiné. Jaké jsou nejlepší čtečky pro Linux ? Pojďme zjistit!

1. Kalibr

Calibre: bezplatný nástroj pro správu a čtení elektronických knih s otevřeným zdrojovým kódem. Nejlepší a nejznámější open source čtečka elektronických knih. Pokud se uživatel pokoušel číst elektronickou knihu v systému Linux, pravděpodobně použil Calibre.

Důvod, proč tento software používá tolik uživatelů (zejména v systému Linux), je jednoduchý: Calibre podporuje více formátů elektronických knih, inteligentně je třídí a podporuje metaznačky a dokonce i komentáře čtenářů. Kromě toho mohou čtenáři přímo upravovat své vlastní knihy. Ti, kdo chtějí číst digitálně v systému Linux, by měli vyzkoušet tento software.

FBReader je multiplatformní čtečka elektronických knih, která podporuje více formátů digitálních knih včetně: ePub, fb2, Mobi, PDF, RTF a dokonce i prostý text. Kromě toho má FBReader schopnost automaticky vytvářet knihovnu pomocí detekce souborů, podpory odkazů pod čarou a čtení přímo z různých formátů archivů (zip, bzip2 atd.).).

3. Parádní čtenář

Pro ty, kteří hledají lehkou čtečku elektronických knih, může být Cool Reader dobrou volbou. Pro začátek podporuje všechny oblíbené formáty elektronických knih a nabízí možnosti formátování textu, užitečnou čtečku převodu textu na řeč, která umí číst elektronické knihy nahlas, a mnoho dalšího. Celkově se jedná o skvělou čtečku elektronických knih s bohatými funkcemi, která je v systému Linux více než vítaná.

Jedinou nevýhodou programu Cool Reader je skutečnost, že verze pro Linux se nezdá být ničím jiným než souborem balíčku Debianu. To je špatná zpráva, protože Ubuntu a Debian nejsou jediné distribuce Linuxu. Bez ohledu na distribuční médium to však neznamená, že nestojí za pozornost. To dokazují už samotné funkce.

Rádi čtete jednoduše a přímo v prohlížeči ? Pomocí aplikace EBook Offline Reader je možné. Tato jednoduchá aplikace pro čtení v prohlížeči Chrome usnadňuje čtení elektronických knih epub v prohlížeči. Kromě čtení souborů ePub nejsou k dispozici žádné další funkce. Pokud však uživatel chce pouze číst, je to dobrá volba.

5. Čtečka EPUB

Stejně jako EBook Offline Reader umožňuje EPUBReader uživatelům Linuxu číst soubory elektronických knih ePub přímo v prohlížeči. Bohužel nejsou k dispozici žádné funkce ani nastavení, které by zlepšily zážitek ze sledování, než je tomu ve výchozím nastavení.

Ačkoli pro tuto čtečku elektronických knih není mnoho nastavení, ti, kteří žijí ve Firefoxu, tuto aplikaci ocení.Podobné články

  • Jak nainstalovat Arch Linux
  • Jak zkontrolovat, zda je v Linuxu povolen Kdump ?
  • Manipulace se soubory HTML a XML z řádku Commnad

Závěr

Čtení elektronických knih v systému Linux bývalo mnohem obtížnější než dnes. Dlouhou dobu museli uživatelé buď spouštět něco ve Wine, převádět vše do PDF, nebo zůstat u jediné čtečky elektronických knih kompatibilní s Linuxem. Naštěstí se doba změnila, protože o čtečky elektronických knih není nouze !

Je tento článek užitečný ? Ano Ne

1. Hodnocení

Calibre: bezplatná čtečka a nástroj pro správu elektronických knih s otevřeným zdrojovým kódem. Nejlepší a nejznámější open source čtečka elektronických knih. Pokud se uživatel pokoušel číst elektronickou knihu v systému Linux, pravděpodobně použil Calibre.

Důvod, proč tento software používá tolik uživatelů (zejména v systému Linux), je jednoduchý: Calibre podporuje více formátů elektronických knih, inteligentně je třídí a podporuje metaznačky a dokonce i komentáře čtenářů. Kromě toho mohou čtenáři přímo upravovat své vlastní knihy. Ti, kdo chtějí číst digitálně v systému Linux, by měli vyzkoušet tento software.

FBReader je multiplatformní čtečka elektronických knih, která podporuje více formátů elektronických knih včetně: ePub, fb2, Mobi, PDF, RTF a dokonce i prostý text. Kromě toho má FBReader schopnost automaticky vytvářet knihovnu detekcí souborů, podporou odkazů pod čarou a čtením přímo z různých formátů archivů (zip, bzip2 atd.).).

3. Parádní čtenář

Pro ty, kteří hledají lehkou čtečku elektronických knih, může být Cool Reader dobrou volbou. Pro začátek podporuje všechny běžné formáty elektronických knih a nabízí možnosti formátování textu, užitečnou čtečku převodu textu na řeč, která umí číst elektronické knihy nahlas, a mnoho dalšího. Celkově se jedná o skvělou čtečku elektronických knih s bohatými funkcemi, která je v systému Linux více než vítaná.

Jedinou nevýhodou Cool Readeru je, že verze pro Linux není ničím jiným než souborem balíčku Debianu. To je špatná zpráva, protože Ubuntu a deriváty Debianu nejsou jedinými distribucemi Linuxu. Bez ohledu na distribuční médium to však neznamená, že nestojí za pozornost. To dokazují už samotné funkce.

Chcete-li to mít jednoduché a číst přímo v prohlížeči ? Pomocí aplikace EBook Offline Reader je možné. Tato jednoduchá aplikace pro čtení v prohlížeči Chrome umí dokonale číst soubory ebooků epub v prohlížeči. Kromě čtení souborů ePub nejsou k dispozici žádné další funkce. Pokud však uživatel chce pouze číst, je to dobrá volba.

5. Čtečka EPUB

Stejně jako EBook Offline Reader umožňuje EPUBReader uživatelům Linuxu číst elektronické knihy ePub přímo v prohlížeči. Bohužel nejsou k dispozici žádné funkce ani nastavení, které by zlepšily zážitek ze sledování, než je tomu ve výchozím nastavení.

Ačkoli pro tuto čtečku elektronických knih není mnoho nastavení, ti, kteří žijí ve Firefoxu, tuto aplikaci ocení.Související články

  • Jak nainstalovat Arch Linux
  • Jak zkontrolovat, zda je v Linuxu povolen Kdump ?
  • Zpracování souborů HTML a XML z řádku Commnad

Závěr

Čtení elektronických knih v systému Linux bývalo mnohem obtížnější než dnes. Dlouhou dobu museli uživatelé buď spouštět něco ve Wine, převádět vše do PDF, nebo byli odkázáni na jedinou čtečku elektronických knih kompatibilní s Linuxem. Naštěstí se doba změnila, protože o čtečky elektronických knih není nouze !

Je tento článek užitečný ? Ano Ne