5 nejlepších aplikací proti krádeži a Najít můj telefon pro Android

Krádeže telefonů byly před několika lety v kriminální komunitě na vzestupu, ale díky rapidnímu zlepšení zabezpečení chytrých telefonů proti krádeži se v posledních letech podnikání těchto nenechavců snížilo. Systém Android má mnoho možností, jak zajistit bezpečnost dat v případě, že se telefon ztratí a stane se prakticky bezcenným pro toho, kdo ho ukradl. (Díky funkcím, jako je dálkové ovládání kamery, může dokonce pomoci dopadnout zločince !)

Zde jsou naše nejlepší aplikace proti krádeži a pro vyhledávání v telefonu pro systém Android.

1. Kde je můj Droid

Jedna z nejdéle fungujících aplikací proti krádeži na trhu Where’s My Droid má robustní sadu funkcí, která se rok od roku rozšiřuje. Kromě obvyklých funkcí vyhledávání telefonu, jako je sledování GPS a telefonních hovorů, má mnoho dalších výhod.

Můžete ji například požádat, aby odeslala světlici GPS, když je baterie vybitá, a také nastavit „slovo péče“, které můžete odeslat z jiného telefonu na ztracený telefon a získat tak okamžité informace o jeho poloze. Pokud si zaplatíte verzi Pro, získáte celou řadu funkcí pro vzdálené mazání a můžete pořizovat vzdálené fotografie (zloděj si tak může pořídit selfie, které pak předáte policii), zatímco verze Elite má vlastní funkce navíc, jako je Geofencing a automatická detekce krádeže na základě vámi nastavených parametrů.

Najít moje zařízení je interní řešení společnosti Google, které umožňuje sledovat ztracený telefon a zajistit, aby se k němu v případě ztráty nikdo nedostal navždy. Je zcela zdarma a zahrnuje základní funkce, včetně možnosti lokalizovat ztracený telefon na mapě, vzdáleně jej uzamknout, hlasitě vyzvánět, abyste na sebe upozornili, nebo jej v krajním případě vymazat, abyste zachovali soukromí svých dat. Je propojen s vaším účtem Google a dokáže dokonale vyvážit více zařízení. Chcete-li ji používat, když nemáte telefon, stačí po přihlášení zadat do vyhledávače Google příkaz „find my phone“ a zobrazí se vám všechny potřebné možnosti.

3. Cerberus

Cerberus je pravděpodobně nejbohatší možností na tomto seznamu. Po instalaci do ztraceného zařízení můžete zobrazit seznam odeslaných nebo přijatých hovorů. Uživatelé mohou skrýt ikonu aplikace, aby podvodník nepoznal, že jste si ji nainstalovali, a můžete dokonce zapnout mikrofon v naději, že je uslyšíte mluvit. Tato aplikace je po dobu jednoho týdne zdarma; poté je účtován jednorázový poplatek 2,99 USD. Přesto je to vzhledem k množství funkcí, které získáte, možná nejlepší poměr cena/výkon. S velkou mocí však přichází i velká zodpovědnost a aplikace vás nemusí držet za ruku jako některé jiné zde uvedené.

Lookout je k dispozici výhradně pro mobilní zařízení a v průběhu let se jen zlepšuje. Nedávná aktualizace aplikace zavedla možnost přijímat e-mailové zprávy při každém vypnutí telefonu, výměně SIM karty a dalších činnostech, které může zloděj po krádeži telefonu provést. Lookout se dokonce pokusí útočníka vyfotit. Některé z těchto funkcí jsou zdarma, ale většina vyžaduje prémiové předplatné.

5. Kořist

Prey je jednou z mála možností, jejíž používání nestojí peníze. Služba je k dispozici i pro počítače, takže pokud chcete mít jedno řešení pro více zařízení a počítačů, může to být vhodná volba. Prey může aktivovat zvukový alarm, zobrazit vlastní zprávu na obrazovce telefonu a pokusit se zabránit odinstalování. Tyto funkce zahrnují základní funkce vyhledávání, zamykání a mazání zařízení.

Závěr

Tyto aplikace pro Android proti krádeži mohou být přesně to, co potřebujete, pokud dojde k nejhoršímu, a jejich instalace vyžaduje jen málo úsilí. Pokud máte nějaké další aplikace, které byste rádi viděli, podělte se s námi o ně níže.Podobné články

  • Jak vrátit obrázek v systému Android ?
  • Jak nastavit e-mailovou schránku Exchange v aplikaci Outlook pro Android ?
  • Které aplikace bych měl ze systému Android odstranit ?

Je tento článek užitečný ? Ano Ne

1. Kde je můj droid

Jedna z nejdéle fungujících aplikací proti krádeži na trhu Where’s My Droid má robustní sadu funkcí, která se zřejmě rok od roku rozšiřuje. Kromě obvyklých funkcí sledování telefonu, jako je sledování GPS a telefonních hovorů, má mnoho dalších výhod.

Můžete jej například požádat, aby odeslal raketu GPS, když je baterie vybitá, a také nastavit „slovo péče“, které můžete odeslat z jiného telefonu na ztracený telefon a získat tak okamžité informace o jeho poloze. Pokud si zaplatíte verzi Pro, získáte celou řadu funkcí pro vzdálené mazání a můžete na dálku pořizovat fotografie (zloděj si tak může pořídit selfie, které pak předá policii), zatímco verze Elite má vlastní funkce navíc, jako je Geofencing a automatická detekce krádeže na základě nastavených parametrů.

Najít moje zařízení je interní řešení společnosti Google, které umožňuje sledovat ztracený telefon a zajistit, aby se k němu v případě ztráty nikdo nedostal navždy. Je zcela zdarma a zahrnuje základní funkce, včetně možnosti lokalizovat ztracený telefon na mapě, vzdáleně jej uzamknout, hlasitě vyzvánět, abyste na sebe upozornili, nebo jej v krajním případě vymazat, abyste zachovali soukromí svých dat. Je propojen s vaším účtem Google a dokáže dokonale vyvážit více zařízení. Chcete-li ji použít, když nemáte telefon, stačí po přihlášení zadat do vyhledávače Google příkaz „find my phone“ a zobrazí se vám všechny potřebné možnosti.

3. Cerberus

Cerberus je pravděpodobně nejbohatší možností na tomto seznamu. Po instalaci do ztraceného zařízení můžete zobrazit seznam odeslaných nebo přijatých hovorů. Uživatelé mohou ikonu aplikace skrýt, aby podvodník nepoznal, že jste si ji nainstalovali, a můžete dokonce zapnout mikrofon v naději, že je uslyšíte mluvit. Tato aplikace je po dobu jednoho týdne zdarma; poté je účtován jednorázový poplatek 2,99 USD. Vzhledem k množství funkcí, které získáte, se však může jednat o nejlepší poměr ceny a výkonu. S velkou mocí však přichází i velká zodpovědnost a aplikace vás nemusí držet za ruku jako některé jiné, které jsou zde uvedeny.

Lookout je k dispozici výhradně pro mobilní zařízení a v průběhu let se jen zlepšuje. Nedávná aktualizace aplikace zavedla možnost přijímat e-mailové zprávy při každém vypnutí telefonu, výměně SIM karty a dalších činnostech, které může zloděj po krádeži telefonu provést. Lookout se dokonce pokusí útočníka vyfotit. Některé z těchto funkcí jsou zdarma, ale většina vyžaduje prémiové předplatné.

5. Kořist

Kořist je jednou z mála možností, jejíž používání nestojí žádné peníze. Služba je k dispozici také pro počítače, takže pokud chcete mít jedno řešení na více zařízeních a počítačích, může to být vhodná volba. Prey může aktivovat zvukový alarm, zobrazit na obrazovce telefonu personalizovanou zprávu a pokusit se zabránit svému odinstalování. Tyto funkce jsou vybaveny základními funkcemi pro vyhledávání, zamykání a mazání zařízení.

Závěr

Tyto aplikace pro Android proti krádeži mohou být přesně to, co potřebujete, pokud dojde k nejhoršímu, a jejich instalace nevyžaduje mnoho úsilí. Pokud máte další aplikace, které byste rádi viděli, podělte se s námi o ně níže.Podobné položky

  • Jak převrátit obrázek v systému Android ?
  • Jak nakonfigurovat e-mailovou schránku Exchange v aplikaci Outlook pro Android ?
  • Jaké aplikace bych měl ze systému Android odstranit ?

Je tento článek užitečný ? Ano Ne