13 zábavných a užitečných aplikací pro rozšířenou realitu pro iPhone X

Rozšířená realita se sice na iPhonu teprve rozjíždí, ale některé aplikace už mají velký potenciál. Pokud máte k dispozici rovnou plochu, dobře osvětlenou místnost a moderní iPhone, vyzkoušejte si to sami. Prozkoumejte možnosti svého iPhonu pomocí těchto aplikací pro rozšířenou realitu, které najdete v App Storu.

1. Civilizace AR

S laskavým svolením vědců BBC je Civilizations AR skvělým způsobem, jak přenést působivé historické artefakty do vašeho obývacího pokoje. Pomocí této aplikace si můžete na obrazovce zobrazit více než 30 pokladů, jako jsou korintské přilby, sochy a dokonce egyptská mumie, a pak se po nich procházet, otáčet je, číst si o nich – cokoli chcete !

Pokud se nemůžete dostat na skutečnou akci, pak je tohle vaše další nejlepší volba.

2. Vstaňte

Podívejte se, co udělali s názvem? Tato poutavá logická hra je však víc než jen zábavná hra se slovy. V duchu her Monument Valley, Where Shadows Slumber a nespočtu dalších chytrých mobilních hádanek přebírá ARise celý koncept perspektivních hádanek a vytváří pocit, že je máte přímo před sebou. Namísto toho, abyste jednoduše pohybovali kamerou nebo s ní otáčeli, musíte fyzicky procházet obrovskými úrovněmi před vámi a hledat správnou perspektivu, abyste pomohli svému malému centurionovi dostat se do další fáze.

3. Noční obloha

Noční obloha je jednou z nejoblíbenějších aplikací pro iPhone, která si zaslouží své vavříny. Aplikace využívá orientaci telefonu a údaje GPS k zobrazení přesné hvězdné oblohy na displeji telefonu. Aplikace vám pomůže určit souhvězdí, pojmenovat hvězdy a najít planety. Hvězdnou mapu můžete dokonce překrýt na aktuální prostředí tak, že hvězdnou mapu aplikace použijete na pohled z kamery.

IKEA Place je jednou z nejoblíbenějších aplikací rozšířené reality. Aplikace dokáže stáhnout 3D modely nábytku IKEA a umístit je do vašeho domova. Podívejte se na přesná vyobrazení velikosti a barev, jak by pohovka vypadala ve vašem obývacím pokoji nebo zda by se příruční stolek hodil ke konferenčnímu stolku.

5. Snapchat

I přes zásadní změny v nedávném redesignu aplikace nabízí Snapchat neuvěřitelně funkční sbírku funkcí rozšířené reality. Použij animované masky na obličej pro selfie nebo si do okolního světa pusť zábavné vzory. I když se vám messenger nelíbí, Snapchat udělal působivý pokrok v designu rozšířené reality.

6. JigSpace

JigSpace je vzdělávací aplikace, která využívá 3D modely k výuce o objektech reálného světa. Na ploše můžete navštívit 3D modely od zámků až po sluneční soustavu a z první ruky se podívat, jak svět funguje. Je vzrušující vidět na stole 3D rekonstrukci běžných strojů a přiložený instruktážní text vám pomůže pochopit, jak do sebe všechny díly zapadají. Je vhodný zejména pro zvídavé děti a je vhodný i pro dospělé !Podobné položky

  • Jak zakázat TrustedInstaller v systému Windows 7 ?
  • Uvnitř nového Apple music
  • Mohu svůj iPad 4 aktualizovat na iOS 12 ?

7. INK CHASER

Vyzkoušejte si tetování na svém těle, než se rozhodnete pro INKHUNTER. Stačí nakreslit malou ikonu na kůži a říct aplikaci, kam se má zaměřit. Pak si vyberte tetování a upravte ho, dokud nebude v pořádku. Můžete použít předinstalovaná tetování, vyhledat tetování online nebo vložit vlastní návrhy a poté výsledky sdílet na sociálních sítích nebo uložit k pozdějšímu prohlédnutí.

8. Svět GIPHY

Stejně jako aplikace GIPHY GIF je i GIPHY World navržen tak, aby vám pomáhal vytvářet zábavná videa a příspěvky, které můžete sdílet s přáteli. Umístíte 3D modely z knihovny GIPHY do okolního světa, pořídíte video a pak ho sdílíte se svými přáteli a sledujícími. Je to trochu kýčovité, ale díky tomu je zábava ve stylu Snapchatu i mimo svět aplikací pro zasílání zpráv.

9. Holo

Holo je podobná službě GIPHY World, ale sbírka 3D modelů je o něco větší. Jde o stejnou myšlenku jako u GIPHY, která umisťuje 3D verze GIFů do smyčky ve vašem prostředí. Vytvořte scénu, natočte video a sdílejte ho se svými sledujícími a přáteli.

10. Thyngs

Thyngs využívá ARKit, aby uživatelům umožnil umístit 3D animované modely do jejich reálného světa. Jde o poměrně jednoduchý průzkum technologie rozšířené reality, ale můžete být kreativní a vytvářet zábavné scény. Dostupné šablony jsou méně zaměřené na memy než ostatní aplikace na našem seznamu. Můžete skutečně vytvářet zajímavé scény a obrázky, a ne jen hloupé trojrozměrné koláže.

11. Kouzelná mapa

Z aplikací pro měření AR je Magic Plan nejkomplexnější. Je také nejtěžší ji používat pro rychlá měření, a proto není jedinou aplikací pro měření na našem seznamu. Při plánování stavebního projektu, rekonstrukce nebo nákupu nábytku je nejlepší vytvořit komplexní půdorysy. Změřte místnost a vytvořte půdorys, poté přesuňte prvky na půdorysu a importujte standardní prvky do půdorysu. Můžete si také zakoupit předdefinované půdorysy nebo se přihlásit k odběru půdorysů. Je opravdu skvělý pro cílový trh realitních makléřů a dodavatelů, kteří ocení placené profesionální funkce, nástroje pro odhad nákladů a podporu více laserových dálkoměrů.

12. PLNA

PLNAR měří objekty v reálném světě pomocí kamery AR. Nemůžete očekávat přesné měření a budete potřebovat pevnou ruku pro fotoaparát. I tak ale můžete aplikaci používat a vytvářet trojrozměrné modely dílů. Uložte si měření na později, prohlédněte si záběr z jiných úhlů a změřte těžko přístupná místa. Na rozdíl od horizontálního omezení funkce TapMeasure funguje ve všech třech rozměrech. Kdyby byla aplikace přesnější, byl by to zabiják. Zatím je to zábavný nástroj.

13. Tiskové opatření

Stejně jako PLNAR měří TapMeasure pomocí AR. Někdy může být přesnější než PLNAR, takže se vyplatí vyzkoušet obě varianty a zjistit, které dáváte přednost. Pomocí aplikace změříte rozměry místnosti a vyexportujete model SketchUp.

Závěr

Mnoho aplikací rozšířené reality je dosti podobných. Zatím se neobjevil žádný skvělý nápad pro rozšířenou realitu, ale mohl by přijít zítra. Tuto novou cestu pro navrhování aplikací můžete zatím prozkoumat v App Storu s těmito a dalšími aplikacemi.

Tento článek byl aktualizován v říjnu 2018 a do seznamu byly zařazeny další aplikace rozšířené reality.

Image credit: OyundariZorigtbaatar

Je tento článek užitečný ? Ano Ne