10 způsobů recyklace starých Maců, iPhonů, iPadů a iPodů

Průměrná životnost iPhonu je zhruba tři roky, než software přestane stačit a baterie začne selhávat. K dispozici je řada služeb pro zaslání produktu nebo jeho osobní doručení, například v Apple Storu.

Některá zařízení lze vyměnit za hotovost nebo dárkovou kartu a některá lze jednoduše recyklovat. I když nezískáte peníze nebo dárkovou kartu, je důležité najít místo, kde se recykluje správně. Tento článek se zabývá deseti skvělými službami pro recyklaci starých Maců a zařízení Apple – doufejme, že za peníze.

1. Program obnovy a recyklace společnosti Apple

Prostřednictvím programu Apple Renew and Recycle můžete vyměnit své zastaralé zařízení za dárkovou kartu Apple Store, kterou můžete použít na nové zařízení nebo příslušenství. Na začátku procesu je třeba před podáním nabídky zodpovědět několik otázek o vašem zařízení.

2. Parkování s obsluhou eBay

eBay byl vždy webem, kde se prodávala použitá elektronika a další zařízení. Pokud nemáte čas nebo know-how, abyste si je vyfotili sami, můžete vždy poslat své zařízení do služby eBay Valet, kde budou fotografie profesionálně pořízeny a uvedeny vaším jménem. Na oplátku získáte velký podíl z konečného prodeje. U položky, která se prodává za více než 500 dolarů, získáte 80 % prodejní ceny.

Společnost Gazelle vám nabídne nabídku na zařízení online a poté vám zašle předplacenou krabici. Vložte obnovené zařízení do krabice a odešlete jej ! Za několik týdnů obdržíte peníze. Kromě prodeje si můžete použitá zařízení přímo od společnosti Gazelle také koupit.

4. uProdej

uSell se specializuje zejména na výkup nefunkčních spotřebičů na náhradní díly. Pokud chcete rychle získat peníze za staré zařízení, na které se práší v šuplíku, nehledejte nic jiného !

5. Tržiště Facebook

Použijte službu Facebook Marketplace k nabídce svých zařízení a prodávejte je přímo spotřebitelům. Jedná se o jeden z nejjednodušších způsobů, jak prodávat ve vaší oblasti a ponechat si 100 % zisku. Mezi nevýhody patří nutnost setkat se s potenciálními kupujícími a nutnost projít procesem vytváření a správy nabídky na vlastní pěst.

6. Swappa

Na webu Swappa můžete procházet produkty podle modelu a celkové kvality. To zase usnadňuje zahájení prodeje vlastních položek a přiřazuje jim příslušnou kategorizaci. Ještě před zahájením prodejního procesu můžete zobrazit aktuální tarif pro každé zařízení podle operátora a dalších kvalifikátorů.

Kde jinde než na SellYourMac můžete prodat svůj Mac?.com ? Získejte cenovou nabídku na své zařízení, odešlete jej s předplaceným štítkem a získejte platbu prostřednictvím služeb, jako je Paypal. Je jednoduchý a výstižný, jak má být !

8. Peníze pro Mac

Cash for Your Mac nabízí jednoduché rozhraní pro výběr produktu a zodpovězení několika otázek o něm. Po provedení tohoto úkonu se uzamkne nabídka hotovosti, která je pak platná po dobu 30 dnů.Podobné položky

  • Rychlá odpověď: jak odeslat text místo zprávy Ios 10 ?
  • Jaký je nejlepší spouštěč iOS ?
  • Blogování v blahobytu s DeskPM pro Mac

9. Zastavení her

Vezměte své zařízení do nejbližšího obchodu Gamestop, kde vám ho rychle zkontrolují a nabídnou cenu. I když se nejedná o nejvyšší ceny, je to určitě jeden z nejrychlejších způsobů, jak získat peníze ze starého zařízení.

10. Nextworth

Klikněte na kategorii zařízení v aplikaci Nextworth a podle pokynů vyhledejte hodnotu zařízení. Poté odešlete s předplaceným štítkem a obdržíte platbu přes PayPal nebo šekem.

Závěr

Použitou elektroniku sice můžete jednoduše odevzdat v nejbližším recyklačním centru, ale určitě existuje spousta možností, jak za svůj seznam použitých zařízení získat kredit v obchodě nebo dokonce peníze zpět. Se kterými z uvedených služeb jste měli největší štěstí a se kterými jste se vrátili ? Zanechte nám komentář níže.

Tento článek byl poprvé publikován v srpnu 2011 a aktualizován v říjnu 2017.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne