10 nejlepších funkcí Apple Notes, které byste měli začít používat

Poznámky Apple byly s uvedením iOS 15 přepracovány. Některé staré funkce byly mírně vylepšeny, zatímco některé nové funkce ji přiblížily populárním aplikacím třetích stran pro psaní poznámek, jako je Evernote. Ještě jste nevyzkoušeli Apple Notes ? Je čas začít používat Apple Notes a objevit těchto 10 úžasných funkcí.

1. Spolupráce pomocí @Mention

Sdílení poznámky v aplikaci Apple Notes není nic nového, ale nyní můžete v poznámce označit i osobu. To umožní uživatelům označit osoby znakem „@“, aby je upozornili na něco důležitého v poznámce.

To lze použít k vytvoření seznamu úkolů, kde je třeba zakoupit různé položky pro různé členy rodiny. Lze ji také použít k delegování úkolů nebo upozornění na detaily. Jednoduše sdílejte poznámku jako obvykle a přidejte znak „@“ před jméno osoby kdekoli v poznámce.

Tip: můžete také přidat osoby do složky v aplikaci Apple Notes, v takovém případě budou mít přístup ke všem poznámkám v této složce.

2. Kategorizace poznámek pomocí #HashTags

V poznámkách Apple Notes můžete nyní používat hashtagy stejně jako v aplikacích sociálních sítí, jako je Instagram. Jednoduše přidejte k poznámce jeden nebo více hashtagů a zařaďte je do kategorií. Usnadňuje také jejich pozdější vyhledávání pomocí prohlížeče značek, který je podrobněji vysvětlen dále v tomto seznamu.

Můžete také vybrat více poznámek a přidat k nim jednu nebo více existujících značek.

Nejenže můžete vyhledávat značky pomocí vyhledávacího řádku, ale všechny značky jsou přehledně uspořádány v abecedním pořadí v prohlížeči značek. To usnadňuje vyhledávání značek, pokud jich máte několik.

Přejděte na domovskou stránku Poznámky a najděte záhlaví „Štítky“. Vyberte značku přímo zde nebo stiskněte „Všechny značky“ a pokračujte dále. Uvnitř můžete vyhledávat značky a vybrat více značek pro další upřesnění výsledků vyhledávání.

4. Kategorizace označených poznámek pomocí inteligentních složek

Chytré složky nejsou nic jiného než poznámky označené specifickými značkami, které jsou seskupeny do složky. K této složce pak můžete rychle přistupovat ze seznamu složek. Mám například jeden pro poštu.

Chcete-li vytvořit inteligentní složku, stiskněte ikonu „Složka“ v levém dolním rohu a vyberte možnost „Nová inteligentní složka“. Složku můžete pojmenovat a vybrat jednu nebo více značek pro seskupení poznámek ve složce.

Pokud chcete, můžete zde také průběžně vytvářet nové značky.

5. Sledování aktivity uživatele pomocí zobrazení aktivity

Pokud se do poznámky aktivně zapojí příliš mnoho členů, může se situace rychle vymknout kontrole. Pomocí zobrazení Aktivity můžete zjistit, kdo a kdy provedl v poznámce jaké změny.

Stisknutím ikony „Lidé“ v horní části a výběrem tlačítka „Zobrazit všechny aktivity“ zobrazíte všechny aktivity podle data, času a jména člena.

6. K odlišení změn použijte zvýraznění

Sledování aktivity uživatele má smysl, ale procházení možností uživatelského rozhraní je otrava. Pomocí funkce Zvýraznění můžete zvýraznit změny v poznámce, abyste nemuseli vstupovat do nabídky. To také poskytuje mnohem lepší kontext při čtení poznámek.

Klepněte na ikonu „Lidé“ a vyberte možnost „Zobrazit nejdůležitější události“. Změny provedené ostatními členy budou pro lepší rozlišení barevně označeny.

Tip: po otevření poznámky přejeďte prstem doprava a zobrazte zvýraznění.

7. Rychlé poznámky kdekoli

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak získat přístup k aplikaci nebo funkci, je přidat widget do Ovládacího centra, což funguje i v případě aplikace Apple Notes. Přejděte do „Nastavení -> Ovládací centrum“ a stisknutím ikony „+“ vedle položky „Poznámky“ ji přidejte.

Spusťte Ovládací centrum na libovolné obrazovce a dělejte si rychlé poznámky, které se synchronizují přes iCloud do všech vašich zařízení.

V systému iPadOS 15 můžete v libovolné aplikaci nebo na domovské obrazovce přejet prstem nahoru a přidat nebo otevřít rychlou poznámku.

8. Přetahování čehokoli kamkoli

V aplikaci Apple Notes jste našli obrázek, který chcete uložit ? Možná si chcete zapsat nebo zkopírovat a vložit pár moudrých slov ? V iOS 15 můžete přetahovat obrázky nebo části textu z jedné aplikace do druhé. Funguje v jakémkoli operačním systému. Nejprve dlouze stiskněte obrázek nebo zkopírujte text a poté jej dlouhým stisknutím přesuňte z jiné aplikace do aplikace Poznámky.

9. Živý text

Živý text není nic jiného než technologie OCR, která funguje v každém zařízení a v každé aplikaci. Můžete otevřít obrázek a zachytit v něm telefonní číslo. Heslo Wi-Fi můžete zkopírovat také pomocí aplikace Fotoaparát, stačí namířit objektiv na objekt s nápisem.

Není to však dokonalé. Ve výše uvedeném příkladu změní ‚f‘ na fi‘. Budoucí aktualizace by měly tyto chyby opravit.

10. Ručně psané poznámky

Na iPhonu můžete psát ručně poznámky pomocí kombinace různých per a dalších nástrojů dostupných v aplikaci Poznámky. Tyto ručně psané poznámky lze také prohledávat díky technologii OCR, kterou Apple implementoval pomocí Live Textu.

Klepnutím na ikonu tužky zobrazíte skrytý panel nástrojů obsahující nástroje, jako je tužka, fix, guma, pravítko a nástroj pro výběr barev.

Wrap

Po vydání systému iOS 15 se aplikace Apple Notes stala komplexnější aplikací pro psaní poznámek. Obsahuje chytré složky, značky, zmínky, pokročilé vyhledávání, OCR a další funkce, které očekáváme od pravidelně používaných aplikací. Pokud vám aplikace Apple Notes stále nevyhovuje, můžete vyzkoušet i mnoho dalších aplikací pro psaní poznámek pro iOS.

Jedinou nevýhodou je, že stále není nezávislá na platformě, ale to se dá u většiny aplikací Apple očekávat.

Image credit: Apple Newsroom, trenéři, čaj, jablko na pastelovém pozadí by Yayimages

Je tento článek užitečný ? Ano Ne