10 bezplatných aplikací pro Mac, bez kterých se neobejdete

Pro Mac OSX existují tisíce skvělých aplikací a mnohé z nich jsou zpoplatněny. Pro ty, kteří jsou zvyklí používat software s otevřeným zdrojovým kódem, nebo se jim prostě nechce platit za každou aplikaci, přinášíme seznam 10 nejlepších bezplatných aplikací, bez kterých se (vážně) neobejdete. Ujišťujeme vás, že nejsou horší než placené aplikace, některé jsou dokonce lepší.

1. AppTrap

AppTrap vám pomůže odstranit všechny nepotřebné soubory při odinstalování aplikace. Společnost Apple vás sice učí, že při odinstalování aplikací stačí přetáhnout koš, ale soubory knihovny vytvořené při instalaci aplikace neodstraní. Pomocí nástroje AppTrap jednoduše přetáhnete aplikaci do koše a otevře se okno s dotazem, zda chcete odstranit i související systémové soubory. To je tak jednoduché.

2. Adium

Máte potíže se žonglováním s různými účty pro zasílání rychlých zpráv ? Díky Adiu můžete mít jeden program, který „vládne všem“. Adium umožňuje připojit se k libovolnému počtu e-mailových účtů na libovolné kombinaci podporovaných e-mailových protokolů a zobrazit všechny kontakty v jediném okně. Už nemusíte instalovat různé klienty pro zasílání rychlých zpráv.

VLC je všestranný přehrávač médií, který přehraje téměř jakýkoli mediální formát, který mu nabídnete. Ano, včetně proprietárního formátu wmv společnosti Microsoft. Zmínil jsem také, že VLC umí kódovat multimediální obsah, je streamovacím serverem a klientem, přehrává filmy s titulky a časovým posunem ?

4. Ruční brzda

Handbrake je konvertor DVD do formátu MP4, který může používat každý pomocí jednoduchého rozhraní „klikni a spusť“. Nemusíte rozumět všem žargonům, jako je snímková frekvence, bitová frekvence, vzorkovací frekvence atd. Stačí vybrat předdefinovanou možnost a Handbrake udělá zbytek za vás. (Pokud to nevíte, všechny verze iPodu podporují pouze video MP4 (nebo H4).264). Pro převod DVD do formátu iPodu potřebujete konvertor.)

5. Klonování kopií

CCC umí to, co Time Machine neumí; vytvořit zaváděcí klon. Time machine vytvoří přírůstkovou zálohu, která sice ztratí váš soubor, ale pokud dojde k havárii systému, nemůžete spustit systém z Time capsule. Klonovací program Carbon copy (CCC) vytvoří bootovací klon jednotky Mac na záložní jednotce. Pokud se Mac zhroutí, můžete spustit systém přímo ze záložní jednotky a obnovit všechna nastavení.

Growl je aplikace pro správu oznámení, kterou mnozí často přehlížejí. Integruje se s mnoha aplikacemi, jako je Adium, iTunes, Gmail notifier, a posílá vám oznámení o událostech, jako je přihlášení přítele, název aktuální skladby iTunes nebo příchod nové pošty.

7. Hlavní menu

Související články

  • Jak získat iOS 7 jako Ovládací centrum na Macu
  • Otázka: Jak odstranit data Game Center Ios 10 ?
  • Nová instalace systému Mac OS ?

Hlavní nabídka optimalizuje, udržuje a udržuje plynulý chod počítače Mac. Můžete přebudovat knihovnu Spotlight pro rychlejší vyhledávání, opravit oprávnění, vyčistit mezipaměť pro zlepšení výkonu aplikací a dokonce i pokročilejší nastavení, jako je povolení a zakázání panelu nástrojů. MainMenu je vybaveno výkonnými nástroji pro údržbu, které udržují váš Mac v novém stavu, a to v jednoduchém a elegantním rozhraní.

8. Neo Office

Nemůžete si dovolit iWork nebo Microsoft Office ? Společnost Neo Office je zde, aby vám pomohla. NeoOffice je port populárního kancelářského balíku Open Office. Obsahuje kompletní sadu kancelářských aplikací, včetně programů pro zpracování textu, tabulek, prezentací, kreslení a databází.

9. Převodovka

Transmission je jednoduchý, lehký, ale výkonný klient bit-torrentu. Přestože je malý, má mnoho funkcí, které ho činí výkonným – Azureus.

Je tento článek užitečný ? Ano Ne